Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SPEC - przetwornik cyfrowo-analogowy RMP DAC 3EX (11.08.2022)

Japońska firma SPEC wprowadziła do oferty przetwornik cyfrowo-analogowy RMP DAC 3EX. Będzie on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej. W Polsce ma wejść do sprzedaży pod koniec września w cenie 29.000 złotych (dystrybucja Galeria Audio).

DAC 3EX to następca modelu 1EX, który wyszedł z produkcji z powodu spłonięcia fabryki produkującej układy scalone w nim stosowane. Model 3EX mieści się w dwóch obudowach, osobnej dla samego konwertera i osobnej dla zasilacza.

Do dyspozycji jest 5 wejść: koncentryczne, optyczne, XLR AES/EBU, USB typ A, USB typ B. RMP DAC 3EX obsługuje sygnały PCM do 384kHz/32 bitów oraz natywne DSD do poziomu DSD256. Połączenie USB ma konfigurację obwodu izolującego z odcięciem uziemienia, ma też układ scalony LDO aby zapewnić stałe napięcie o bardzo niskim poziomie szumów i wyeliminować dopływ szumów z komputera.

Przetwornik ma wyjście symetryczne XLR, wyjście niesymetryczne RCA oraz dwa wyjścia słuchawkowe, jack 6,35mm i mini-jack 3,5mm. Przełącznikiem można wybrać czy aktywne są wyjścia liniowe czy słuchawkowe. Wyjście RCA może pracować w trybie ze stałym poziomem lub z regulacją głośności. Wzmacniacz słuchawkowy ma do wyboru trzy nastawy wzmocnienia (high, mid, low).

Aby uzyskać jak najbardziej realistyczne brzmienie specjalnie dobrano do DAC 3EX kondensatory. Zastosowano między innymi kondensatory HBIKIICHI opracowane we współpracy z firmą Nichicon, a także kondensatory MR56, które mają szczególnie pomagać w odtwarzaniu zakresu średnicy. W zasilaczu pracuje transformator typu R-Core. Drewniany panel podstawy wykonano z drewna świerku, a zaokrąglone nóżki z drewna hikorowego (orzesznika) i klonu.

Dane techniczne SPEC RMP DAC 3EX:

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego SPEC RMP DAC 3EX]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl