Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ARYLIC - przystępne cenowo odtwarzacze strumieniowe (26.07.2022)

Na nasz rynek wszedł sprzęt marki Arylic, należącej do grupy Rakoit. Rakoit specjalizuje się w strumieniowych systemach audio. Ma ponad 10 lat doświadczenia w projektowaniu rozwiązań dla renomowanych światowych producentów. Firma samodzielnie zajmuje się projektowaniem sprzętu i oprogramowania, a także integracją i produkcją usług strumieniowego przesyłania dźwięku. Dystrybucję Arylic w Polsce prowadzi MIP.

Produkty Arylic mogą być wykorzystane do strumieniowania z internetowych serwisów muzycznych, urządzeń mobilnych Android lub iOS, dysków sieciowych NAS, komputerów Mac i PC, a także z nośników USB. Arylic wspiera w swoich produktach Airplay2, UPNP, DLNA, Spotify Connect, Tidal Connect.

Funkcja Multiroom pozwala łączyć w grupy urządzenia Arylic i strumieniować dźwięk w synchronizacji lub przesyłać do każdego urządzenia całkowicie inny sygnał w jakości 24 bity 192khz. Użytkownik ma dodatkowo możliwość zmiany ustawień korekcji charakterystyki w tym kontrolę bezpośrednią tonów wysokich i niskich.

Można skorzystać ze sterowania głosowego opierającego się na współpracy z Asystentem Google i Siri. Łącząc telefon przez Bluetooth, można wydawać polecenia głosowe, aby odtwarzać muzykę, słuchać wiadomości i sterować urządzeniami inteligentnego domu.

Produkty Arylic mogą być zintegrowane z wieloma systemami sterowania. Dostępny jest przewodnik po komendach HTTP API, przeznaczony dla tych, którzy chcą programować i łączyć systemy. Poza tym zespół Arylic oraz społeczność wokół marki projektuje oprogramowanie do kontrolerów różnych marek. Oferowane są gotowe sterowanie do Fibaro, Elan, Home Assistant, Control4 i innych.

Arylic ma doświadczenie zarówno w sprzęcie, jak i programowaniu. Aktualizacje oprogramowania zapewniają użytkownikom utrzymanie swoich urządzeń zgodnych z najnowszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku jak również poszerzanie ich funkcjonalności.

Podstawowy model Arylic S10 (cena 339 złotych) to odtwarzacz strumieniowy odbierający sygnał z sieci lokalnej (WiFi lub Ethernet), przez Bluetooth lub z podłączonych nośników USB. Na wyposażeniu jest też wejścia analogowe mini-jack 3,5mm. Wyjście analogowe jest w postaci gniazda mini-jack 3,5mm. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji dostępnej na systemy Android oraz IOS.

W ofercie są też modele będące połączeniem odtwarzacza strumieniowego, przetwornika USB oraz wzmacniacza głośnikowego. Arylic A30+ (cena 599 złotych) ma połączenia sieciowe WiFi i Ethernet, obsługę Bluetooth, port USB do podłączenia nośników z plikami, drugi port USB do obioru sygnału z komputera, a także wejście analogowe mini-jack. Moc wbudowanego wzmacniacza to 18W/8Ω (35W/4Ω).

Mocniejszy Arylic A50+ (cena 849 złotych) ma połączenia sieciowe WiFi i Ethernet, obsługę Bluetooth, port USB do podłączenia nośników z plikami, drugi port USB do obioru sygnału z komputera, cyfrowe wejście optyczne, a także wejście analogowe RCA. Moc wbudowanego wzmacniacza to 30W/8Ω (50W/4Ω).

Przeznaczony do zabudowy modelu Arylic SA100 (cena 1.049 złotych) ma połączenia sieciowe WiFi i Ethernet, obsługę Bluetooth, port USB do podłączenia nośników z plikami, drugi port USB do obioru sygnału z komputera, cyfrowe wejście optyczne, a także wejście analogowe RCA. Moc wbudowanego wzmacniacza to 50W. Oprócz wyjścia głośnikowego jest też wyjście RCA na subwoofer i wyjście RCA z przedwzmacniacza.

Kolejny wariant to Arylic S50 PRO (cena 899 złotych) z wbudowanym przedwzmacniaczem, z bogatszą gamą wejść i wyjść audio. Oprócz odbioru z sieci lokalnej (WiFi lub Ethernet), przez Bluetooth (w tym aptX HD) i odczytu z podłączonych nośników USB na wyposażeniu jest też optyczne wejście cyfrowe i analogowe wejście liniowe RCA. Wyjście analogowe ma postać gniazd RCA, jest też wyjście subwooferowe RCA i dwa wyjścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne).

W ofercie jest też opcja typu wszystko w jednym (All-In One), czyli dwudrożne, okrągłe, sufitowe zestawy głośnikowe do zabudowy Arylic WBC65 (cena 2.499 złotych). Sekcja niskotonowa o rozmiarze 6,5 cala wykorzystuje membranę kevlarową, a wysokotonowa 1-calową kopułkę aluminiową. Do WBC65 można podłączyć drugi głośnik, żeby stworzyć parę stereo. Zestawy te mają mają wbudowany wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy.

Ofertę uzupełnia szeroka gama produktów typu DIY (zrób to sam) gdzie spośród obudów, płyt głównych, elementów dodatkowych w postaci płytek PCB, modułów i akcesoriów można samodzielnie skonstruować system dostosowany do własnych potrzeb.

[zdjęcie przedwzmaniacza-odtwarzacza Arylic S50 PRO]
[zdjęcie wzmaniacza-odtwarzacza Arylic SA100]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl