Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - słuchawki Pathfinder oraz przenośny przetwornik CA USB ze wzmacniaczem słuchawkowym AK HC2 (15.07.2022)

Na polski rynek weszły dwa nowe produkty marki Astell&Kern, słuchawki douszne Pathfinder oraz przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy USB ze wzmacniaczem słuchawkowym AK HC2. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Astell&Kern Pathfinder (cena 9.990 złotych) to zaawansowane słuchawki douszne. Podobnie jak w przypadku wcześniejszego modelu Solaris X, nowe słuchawki też powstały we współpracy z amerykańską firmą Campfire Audio. Pathfinder to słuchawki wykorzystujące zarówno przetworniki armaturowe jak i dynamiczne.

Środkową część pasma odtwarza przetwornik armaturowy z podwójną membraną, według materiałów prasowych pierwszy tego typu na świecie. Pochodzi on z firmy Knowles. Ma on pojedynczą cewkę obsługującą dwie oddzielne membrany. Inaczej niż w tradycyjnych konstrukcjach z pojedynczą, większą membraną, tu mamy dwie komory, każda zawiera własną membranę, a pręt napędowy uruchamiany jest przez pojedynczą cewkę.

Wysokie tony odtwarzają ulokowane głębiej podwójne przetworniki armaturowe. Wykorzystują one opatentowaną przez Campfire Audio technologię Tuned Acoustic Expansion Chamber (T.A.E.C.).

Dla odtwarzania niskich i dolnej części średnich tonów zastosowano dwa 10-milimetrowe, dynamiczne przetworniki z technologią Radial Venting. Mają one hybrydowe membrany i są umieszczone w drukowanej w 3D komorze akustycznej Radial Venting Acoustic Chamber. Jest to nowy projekt firmy Campfire Audio. Ma on zapewnić szybszą i mocniejszą odpowiedź w zakresie niskich częstotliwości. Każdy dynamiczny przetwornik jest wentylowany przez specjalnie zaprojektowany umieszczony z przodu otwór.

Pathfinder jest dostarczany z trzema różnymi kablami, które podłącza się do solidnych i trwałych złącz MMCX z berylu/miedzi, jak podaj producent przewyższających typowe złącza mosiężne. Poszczególne kable są zakończone wtykami 2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm. Całkowicie nowy posrebrzany przewód miedziany Litz składa się z czterech żył ułożonych obok siebie. Miękki w dotyku formowany płaszcz, który owija się wokół każdego przewodnika, zapewnia zarówno elastyczność, jak i trwałość. Płaska konstrukcja zapobiega plątaniu się kabla i pozwala na zwinięcie w formie łatwej do przechowywania i powodującej minimalne zniekształcenia kabla. Kabel zakończony jest solidną metalową obudową złącza.

W zestawie dostarczane są wkładki douszne różnych typów i rozmiarów. Na wyposażeniu jest pięć par końcówek Final Audio E-Type (XS/S/M/L/XL), trzy pary końcówek Campfire Audio Marshmallow (S/M/L) i trzy pary końcówek silikonowych (S/M/L ). Oprócz tego ze słuchawkami użytkownik otrzymuje skórzane etui z zamkiem błyskawicznym, pokrowiec ochronny na słuchawki i etui do przechowywania końcówek i kabli.

Obudowa jest wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Gwintowana wylewka ze stali nierdzewnej jest ręcznie polerowana.

Dane techniczne Pathfinder:

Astell&Kern AK HC2 (cena 900 zlotych) to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy USB ze wzmacniaczem słuchawkowym. Może on pracować ze smartfonami i tabletami z systemami iOS lub Android, a także z komputerami Windows lub Apple. AK HC2 pobiera zasilanie z urządzenia, do którego jest podłączony. Aby rozwiązać problemy z automatycznym ustawianiem poziomu głośności przez urządzenie źródłowe na zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomie opracowano aplikację na Androida. Daje ona użtkownikowi kontrolę tego parametru.

AK HC2 jest wyposażony w symetryczne wyjście słuchawkowe 4,4 mm. Urządzenie należy podłączyć do gniazda USB-C sprzętu źródłowego, a kiedy korzystamy ze sprzętu Apple z systemem iOS trzea dodatkowo użyć dołączonego adaptera USB-C na Lightning. Kabel USB jest podwójnie ekranowany. Drut z rdzeniem miedzianym jest pokryty cyną, w celu zapobigania korozji i wzmocnienia mechanicznego, co zwiększa trwałość.Cały kabel jest owinięty folią aluminiową aby blokować zakłocenia.

Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano dwa przetworniki Cirrus Logic CS43198 MasterHiFi, stosowane między innymi w odtwarzaczach Astell&Kern A&norma. Natywnie obsługiwane są sygnały do 32-bitów/384kHz i DSD256.

Zastosowano miniaturowe rezystory i kondensatory aby zachować wysoką jakość mimo niedużych gabarytów urządzenia. Bardzo małe kondesatory tantalowe znane z odtwarzaczy AK dają stabilne osiągi audio kontrolując wahania zasilania. Obudowa jest wykonana z aluminium.

Dane techniczne AK HC2:

[zdjęcie słuchawek Astell&Kern Pathfinder]
[zdjęcie słuchawek Astell&Kern Pathfinder z kablami]
[zdjęcie przenośnego USB DACA-a Astell&Kern AK HC2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl