Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - MR89, tuner AM/FM z wyjściami analogowymi i cyfrowymi (6.07.2022)

Na nasz rynek wchodzi tuner AM/FM McIntosh MR89. Jego cenę detaliczną ustalono na 29.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

McIntosh może poszczycić się dużymi tradycjami w konstrukcji i produkcji tunerów, czego przykładem jest ceniony model MR78 z lat 1970-tych. Nowy MR89 korzysta z firmowych układów radiowych. Dzięki temu radzi sobie zarówno z odbiorem bardzo bliskich jak i dalekich stacji. Te pierwsze dają mocny sygnał i mogą przesterować gorsze tunery, a te drugie dają słaby sygnał i wysoka jakość układów potrzebna jest dla zapewnienia niskiego poziomu szumów. Zaawansowany monitor jakości sygnału w MR89 pokazuje poziomy sygnału, odbić i szumów, co pomaga w optymalizacji ustawienia anteny.

MR89 ma dwa wejścia antenowe. Dla zakresu FM zainstalowano 75-omowe wejście z gniazdem typu F. Dla zakresu AM zainstalowano gniazdo RJ45. Z tunerem dostarczana jest przeznaczona dla zakresu AM antena RAA2 z 6-metrowym kablem ułatwiającym umieszczenie anteny w odpowiednim miejscu.

MR89 ma dwa wyjścia analogowe, jedno symetryczne XLR i jedno niesymetryczne RCA. Oprócz tego na wyposażeniu są też dwa wyjścia cyfrowe, koncentryczne i optyczne. Na wyjściach cyfrowych sygnał ma częstotliwość próbkowania 48kHz. Zainstalowane w tunerze 60-decybelowe wskaźniki pokazują poziom sygnału podawanego na wyjścia analogowe.

Na wyposażeniu jest kilka funkcji, które mają pomóc w optymalizacji wrażeń użytkownika. Działanie funkcji Stereo Blending (mieszanie stereo) wzbogacono o nową opcję High Blend, która bardziej agresywnie miesza wysokie częstotliwości. Nowa funkcja Softmute redukuje głośność przy słabszych stacjach lub szumie między stacjami. Kolejną możliwość redukcji szumów daje funkcja Highcut redukująca zawarość wysokich tonów w sygnale audio. Użytkownik może regulować intensywność działania wymienionych funkcji.

Na wyposażeniu jest funkcja szukania stacji dostępna zarówno z panelu frontowego jak i z pilota. Czułość funkcji wyszukiwania można ustawić w menu tunera. W pamięci można zapisać do 20 stacji zarówno dla pasma AM jak i FM.

MR89 wspiera dostępny w USA FM Radio Broadcast Data System (RBDS). System ten pozwala na wyświetlanie informacji takich jak nazwa stacji, gatunek muzyczny, artysta, czy tytuł utworu jeśli informacje te są nadawane przez stację. Wyśwetlanie tych informacji może być dopasowane/wyłączone przez użytkownika.

Wyposażenie uzupełnia wejście dla danych, wejście dla sensora podczerwieni, wejście i wyjście wyzwalacza, wejście sterowania RS232 i port serwisowy USB.

Wzornictwo trzyma się tradycyjnej firmowej stylistyki. Zastosowano przedni panel z czarnego szkła, aluminiowe nakładki i chassis z polerowanej stali nierdzewnej.

Dane techniczne MR89:

[zdjęcie tunera McIntosh MR89]
[zdjęcie tunera McIntosh MR89 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl