Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

QUESTYLE - M12 oraz M15, mobilne wzmacniacze słuchawkowe USB (2.07.2022)

Na polski rynek weszły dwa przenośne wzmacniacze słuchawkowe z przetwornikiem cyfrowo-analogowym marki Questyle, która jest powiązana z potentatem produkcji elektroniki, firmą Foxconn. Dystrybucję prowadzi MIP.

Questyle M12 (cena 649 złotych) to mobilny przetwornik cyfrowo-analogowy połączony ze wzmacniaczem słuchawkowym. Obudowa wykonana z aluminium ma dwa warianty wykończenia, czarny i srebrny.

M12 jest kompatybilny z systemami od Android (5.0 i nowsze), iOS (potrzebny dodatkowy kabel OTG Lightning-typ C), Mac OS i Windows 10 (1803 i nowsze) bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników.

M12 nie ma żadnych elementów sterujących ani przełączników, ale automatycznie dostosowuje tryb wzmocnienia do impedancji wykrytej na wyjściu. Dla impedancji poniżej 70Ω ustawia niskie wzmocnienie, dla impedancji powyżej 70Ω ustawia wysokie wzmocnienie, a dla impedancji powyżej 600Ω przechdzi w tryb pracy wyjścia liniowego 2V. Diodowe wskaźniki pokazują informację o wybranym wzmocnieniu i rodzaju odbieranego sygnału.

W M12 zastosowano układ konwertera cyfrowo-analogowego ES9281AC ESS Sabre. Opracowany przez Questyle moduł SiP (system-in-package) wykorzystuje technologię wzmacniacza słuchawkowego w trybie prądowym (Current Mode). W porównaniu ze wzmacniaczami spotykanymi w telefonach komórkowych daje to większą moc i niższe zniekształcenia.

Questyle M12 obsługuje technologię renderowania MQA (Master Quality Authenticated). Obsługiwane są pliki PCM do 32-bitów/384 kHz oraz DSD do DSD256.

Dane techniczne M12:

Questyle M15 (cena 1.199 złotych) to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym o wyższych aspiracjach jakościowych, polecany przez producenta także do współpracy z systemami hi-fi. Obudowa wykonana z aluminium jest wykończona w kolorze czarnym i ma przeźroczystą osłonę.

Tu także zastosowano technologię wzmacniacza słuchawkowego pracującego w trybie prądowym (Current Mode). Wewnątrz pracują dwa opatentowane przez Questyle moduły CMA (Current Mode Amplification), co daje łącznie cztery tory wzmocnienia CMA i pozwala wysterować bardziej wymagające słuchawki. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje układ ESS ES9281AC.

M15 ma dwa wyjścia, niesymetryczne 3,5 mm oraz symetryczne 4,4 mm TRRS. Dzięki układom zasilania Torex zminimalizowany jest pobór mocy i oszczędzana jest energia baterii telefonu. M15 posiada dwustopniowy przełącznik wzmocnienia w postaci suwaka z boku, co pozwala dopasować się do podłączonych słuchawek, głośnika czy systemu hi-fi. Zainstalowano wskaźniki LED pokazujące informację o wzmocnieniu i aktywnej przepływności bitowej.

Obsługiwane są sygnały wysokiej rozdzielczości, PCM do 384kHz/32bitów, DSD do DSD256, a także MQA. Można dekodowac pliki ALAC, FLAC, MQA i inne bezstratne formaty.

M15 jest kompatybilny z systemami od Android (5.0 i nowsze), iOS (potrzebny dodatkowy kabel OTG Lightning-typ C), Mac OS i Windows 10 (1803 i nowsze) bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników.

Dane techniczne M15:

[zdjęcie konwertera CA-wzmacniacza słuchawkowego Questyle M12]
[zdjęcie konwertera CA-wzmacniacza słuchawkowego Questyle M15]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl