Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF AUDIO - głośniki instalacyjne dodane do oferty firmy (29.06.2022)

Firma Lyngdorf Audio wprowadza na rynek swoje pierwsze głośniki instalacyjne. Ofertę CI (Custom Install) tworzą cztery modele serii Discreet (D-5, D-5 IC, D-500, D-500 Center), trzy modele serii LS (LS-1000 Left, LS-1000 Right, LS-1000 Center) i jeden subwoofer (BW-20).

BW-20 (cena 17.390 złotych/szt.) to pasywny subwoofer przeznaczony do instalacji blisko ściany, czy wręcz w narożniku. Litery BW w nazwie pochodzą od słów Boundry Woofer. BW-20 ma szerokokie pasmo przenoszenia od 19Hz do 500 Hz, dzięki temu możliwa jest integracja z głośnikami przednimi o niemal dowolnych rozmiarach i typach filtra rozgraniczającego. Zastosowano dwa 12-calowe głośniki pracujące w 64-litrowej obudowie zamkniętej o niedużej głębokości. Głośniki mają wentylowane magnesy, 67-milimetrowe cewki, podwójne zawieszenie i aluminiowe membrany stożkowe. Zakres wychyleń to +/- 20 mm, co pozwala na osiągnięcie wysokich poziomów głośności. Obudowa jest wykonana z MDF i wykończona w matowej czerni. Zastosowano przyłącza Neutrik speakON.

Dane techniczne BW-20:

Zestawy głośnikowe LS-1000 Right, LS-1000 Left i LS-1000 Center to trzy blisko spokrewnione konstrukcje typu modułowego. Komplet stanowią cztery moduły, ustawiane jeden na drugim. Każdy moduł jest konstrukcją dwudrożną, ma cztery 115-milimetrowe głośniki średniotonowe z aluminiowymi membranami, 25-milimetrowymi cewkami i potężnymi, wentylowanymi magnesami. W module znajduje się też osiem 1-calowych głośników wysokotonowych z miękką kopułką. Cztery połączone moduły dają system głośnikowy z 16 przetwornikami średniotonowymi i 32 wysokotonowymi.
Koszt jednego modułu LS-1000 Center to 10.590 złotych, a zestaw montażowy dla 4 modułów kosztuje 2.890 złotych.

Poszczególne modele LS-1000 różnią się między sobą wzajemnym rozmieszczeniem głośników wysokotonowych i średniotonowych. LS-1000 Center ma centralnie umieszczone głośniki wysokotonowe, a LS-1000 Right i LS-1000 Left mają głośniki wysokotonowe umieszczone po bokach i posiadają charakterystyki kierunkowe skierowane lekko do wewnątrz. Lyngdorf LS-1000 Center szczególnie pasują do ustawienia za akustycznie przeźroczystymi ekranami, ale dobrze sprawdzą się też jako lewe i prawe głośniki w celu uzyskania szerokiego obszaru odsłuchowego w szerokich pomieszczeniach.

Zespoły wielu głośników ustawionych w pionie działają w przybliżeniu jak pionowe źródło liniowe, co minimalizuje odbicia od podłogi i od sufitu poprzez ograniczenie pionowej dyspersji dźwięku.

Obudowy z MDF mają sztywną konstrukcję o zminimalizowanych rezonansach. Piętrowe moduły można połączyć za pomocą zintegrowany złączy, aby nie stosować żadnych kabli głośnikowych pomiędzy modułami. Zestawy są wykończone w matowej czerni.

Dane techniczne LS-1000 Right, LS-1000 Left i LS-1000 Center:

Modele D-500 (cena 8.190 złotych) i D-500 Center (cena 11.590 złotych) to dwudrożne zestawy przeznaczone do montażu w ścianie. Mają one 28-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 175 mm ma cewkę 38 mm, wentylowany magnes i aluminiową membranę stożkową. Na niskich tonach promieniowanie wspomagają dwie 175-milimetrowe membrany bierne. Pasmo przenoszenia jest wystarczające do pracy bez subwoofera.

Modele te posiadają specjalny mechanizm mocowania i własną obudowę głośników, co ułatwia montaż i zapewnia stałe osiągi brzmieniowe. D-500 mają obudowę z tworzywa, są wykończone na czarny mat i mają białą maskownicę. D-500 Center mają obudowę z MDF, są wykończone na czarny mat i mają białą maskownicę.

Dane techniczne D-500 i D-500 Center:

Modele D-5 (cena 6.290 złotych) i D-5 IC (cena 6.790 złotych) to blisko ze sobą spokrewnione, dwudrożne zestawy głośnikowe. D-5 są przeznaczone do montażu w ścianie, a D-5 IC do montażu w suficie. Zastosowano w nich 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 180 mm ma cewkę 35 mm, wentylowany magnes i aluminiową membranę stożkową.

Oba modele dostarczane są z własną, fabrycznie zamontowaną obudową z MDF, dzięki czemu nie jest wymagana dodatkowa obudowa czy specjalna wnęka. Poza tym osiągi dźwiękowe są dzięki temu dokładniej określone, w mniejszym stopniu zależą od konstrukcji ściany czy przestrzeni dostępnych za ścianą. Zestawy są wykończone w matowej czerni i mają białe maskownice.

W modelu D-5 głośnik wysokotnowy jest zamontowany na ściance obok niskośredniotonowego. Natomiast model D-5 IC posiada ustawiony pod kątem, regulowany głośnik wysokotonowy. Ta konstrukcja, wraz z kwadratową obudową pozwala na rozprzestrzenianie się dźwięku w stronę obszaru odsłuchowego, na przykład, gdy jest on wykorzystywany jako głośnik umieszczony wysoko dla immersyjnego dźwięku, zamontowany jest u góry z przodu, po bokach lub za słuchaczami. Promieniowanie głośnika wysokotonowego można dostroić po montażu.

Dane techniczne D-5 i D-5 IC:

[zdjęcie subwoofera Lyngdorf BW-20]
[zdjęcie instalacyjnego zestawu Lyngdorf LS-1000 Center, jeden moduł]
[zdjęcie instalacyjnych zestawów Lyngdorf LS-1000 Right, Left, Center]
[zdjęcie instalacyjnego zestawu Lyngdorf D-500]
[zdjęcie instalacyjnego zestawu Lyngdorf D-500 Center]
[zdjęcie instalacyjnego zestawu Lyngdorf D-5]
[zdjęcie instalacyjnego zestawu Lyngdorf D-5 IC]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl