Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - Omnia Stream Mini DAC, miniaturowy odtwarzacz sieciowy z przetwornikiem CA (25.06.2022)

Na polski rynek wszedł miniaturowy odtwarzacz sieciowy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym NuPrime Omnia Stream Mini DAC. Jest on objęty 24-miesięczną gwarancją, a jego cena to 1.725 złotych (dystrybucja Rafko).

Omnia Stream Mini DAC nie ma wejść przewodowych. Sygnał może być odbierany dwoma drogami, poprzez Bluetooth lub przez połączenie sieciowe WiFi. Połączenie sieciowe pozwala na obsługę sygnałów do 24-bitów/192kHz. Można strumieniować z najpopularniejszych serwisów, m.in. Tidal, Deezer, Spotify, Amazon Music i Qobuz oraz korzystać z radia internetowego jak TuneIn czy iHeartRadio. Omnia Stream Mini DAC umożliwia również strumieniowanie muzyki za pośrednictwem aplikacji Spotify Connect i TIDAL Connect.

Dzięki obsłudze DLNA użytkownik ma dostęp do plików audio z urządzeń takich jak smartfon, tablet, komputer, czy dysk NAS. Dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS zaimplementowano obsługę AirPlay2.

NuPrime Omnia Stream Mini DAC ma cyfrowe wyjście koncentryczne (24bity/192kHz), analogowe wyjście 2xRCA oraz wyjście NuPrime Digital Port, czyli port USB typu C zaprojektowany do przenoszenia danych S/PDIF (pomiędzy urządzeniami NuPrime), jak również zasilania 5V. NuPrime zdefiniowało port USB typu A do przenoszenia danych S/PDIF i zasilania 5 V do podłączenia zewnętrznego, bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą tylko jednego standardowego kabla USB. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje układ ESS Sabre.

Do sterowanie systemem muzycznym i wybierania muzyki źródłowej oraz docelowych głośników służy bezpłatna aplikacja Omnia Receiver na systemy iOS i Android. Na wyposażeniu nie ma pilota.

Omnia Stream Mini DAC może stać się częścią systemu multiroom. Urządzenie może udostępniać muzykę w całym domu (do 8 stref) z kontrolą poprzez aplikację. Aplikacja Omnia Receiver daje użytkownikowi możliwość przypisania nazw do każdego z odbiorników, wyboru odtwarzanego przez nie utworu oraz pogrupowania ich w celu odtwarzania tej samej muzyki. Za pomocą aplikacji można też aktualizować oprogramowanie urządzenia.

W zestawie załączony jest kabel USB C - USB A, kabel HDMI oraz instrukcja obsługi.

Do zasilania 5V można wykorzystać standardową ładowarkę USB lub podłączenie do gniazda USB A NuPrime Digital Port. Masa urządzenia to 0.5kg, a jego wymiary SWG to 8 * 2,3 * 5.3 cm.

[zdjęcie odtwarzacza/konwertera CA NuPrime Omnia Stream Mini DAC]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl