Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - hi-endowe kolumny podłogowe Omnium (23.06.2022)

Po niedawnej, oficjalnej premierze na wystawie w Monachium, od lipca 2022 na polskim rynku będą dostępne hi-endowe zestawy głośnikowe Wilson Benesch Omnium. Cena detaliczna w standardowym wykończeniu (Carbon / Premium Black) ma wynosić 499.000 zł/parę. Cena za wersję w jednym z wykończeń Premium ma wynosić 516.900 zł/parę. Dystrybucję prowadzi HiFi Club.

Omnium to potężne podłogowe kolumny wykorzystujące wyniki badań materiałowych przeprowadzonych w ramach międzynarodowqego, europejskiego projektu SSUCHY. Owocem tych badań są nowe biokompozyty z hybrydowych włókien naturalnych i biopolimerów. W oparciu o te materiały wyprodukowano z naturalnych, odnawialnych materiałów nowej generacji skorupę A.C.T. 3Zero Monocoque do kolumn Omnium. Nawet stosowana wcześniej żywica została zastąpiona biożywicą. W niezależnych badaniach potwierdzono, że nowa konstrukcja jest pod względem sztywności i tłumienia znacznie lepsza od A.C.T. Monocoque poprzedniej generacji. Zmianie uległy nie tylko same materiały, proces produkcji skorupy też został udoskonalony.

Głośnik wysokotonowy Fibonacci Tweeter bazuje na wprowadzonym w 2012 roku głośniku Semisphere. Przednia płytka głośnika Fibonacci jest wykonana z kompozytu węglowego i tworzy geometrycznie zoptymalizowany falowód, dopasowany dokładnie do promieniowania hybrydowego jedwabno-węglowego przetwornika. Przednia płytka i układ napędowy są odsprzęgnięte od reszty chassis głośnika. Dzięki tym rozwiązaniom technicznym uzyskano płaską charakterystykę przenoszenia, szeroką dyspersję i optymalną integrację z głośnikiem średniotnowym Tactic 3.0. Opracowany samodzielnie magnes neodymowy ma otwartą architekturę i jest precyzyjnie obrobiony, aby zapewnić optymalną transmisję zarówno dla energii cieplnej jak i akustycznej. Wszystko to pozwala uzyskać bardzo niskie zniekształcenia.

Głośniki Tactic 3.0 stosowane do odtwarzania niskich i średnich tonów są zaprojektowane zgodnie z firmową filozofią projektową. Zachowano membranę z izotaktycznego polipropylenu, co ma zapewnić optymalną równowagę sztywności i tłumienia. Właściwości zastosowanego materiału pozwoliły zastosować wykorzystywaną już wcześniej konstrukcję toru średniotonowego bez zwrotnicy, z głośnikiem zasilanym bezpośrednio ze wzmacniacza. Bezpośrednie połączenie daje zerowe zniekształcenia fazowe. W głośniku zastosowano też element opisany wzorem Fibonacci'ego, co zapewniło prawidłowe zbocze opadania charakterystyki bez zastosowania cewki indukcyjnej, rozciągnięte pasmo przenoszenia sięgające 4kHz i płaską charakterystykę w zakresie pracy. Wilson Benesch preferuje mniejsze głośniki do odtwarzania zakresu basu aby uzyskać jak najlepsze odtwarzanie transjentów. Odpowiedź schodkowa głośników basowych Omnium jest niemal dokładnie taka sama jak dla głośników średniotnowych.

Oprócz skorupy A.C.T. 3Zero Monocoque kolejnym elementem obudowy jest kompozytowa część górna z włókien węglowych czyli Stealth. Skomplikowana forma tego elementu służy rozpraszaniu energii fal dźwiękowych.

Podobnie jak Eminence, także Omnium ma stopę wykonaną z aluminium. Element ten ma schodkową strukturę i jest wykonywany z 80-kilogramowego bloku aluminium. Po obróbce waży 38 kg i poprzez 14-milimetrowe spinające śruby kontroluje energię górnej części obudowy wytwarzając nacisk o wartości jednej tony.

W zakresie niskich tonów stosowana jest konstrukcja typu isobaric, gdzie para zwróconych do siebie przodami i pracujących synchronicznie głośników tworzy jeden system. W Omnium zastosowano trzy takie zespoły głośników 170mm dla zakresu niskiego basu. Oprócz tego niskie częstotliwości odtwarza pojedynczy głośnik 170mm Tactic 3.0, górną część basu kolejny 170mm głośnik Tactic 3.0, średnie tony głośnik 170mm Tactic 3.0, a wysokie tony wspomaniany Fibonacci Hybrid Tweeter.

Dane techniczne Wilson Benesch Omnium:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Omnium]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Omnium - głośniki]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Benesch Omnium - obudowa]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl