Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - MCD12000, odtwarzacz SACD/CD z wejściami cyfrowymi (22.06.2022)

Na polski rynek wszedł zaawansowany odtwarzacz SACD/CD wyposażony w dodatkowe wejścia cyfrowe, McIntosh MCD12000. Jest on już dostępny w cenie detalicznej 64.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

Dzięki wejściom cyfrowym MCD12000 jest funkcjonalnie połączeniem odtwarzacza płyt z konwerterem cyfrowo-analogowym. Na wyposażniu jest 7 wejść cyfrowych: 2 koncentryczne, 2 optyczne, jedno USB typ B do połączenia z komputerem, jedno AES/EBU, a także jedno firmowe MCT do podłączenia transportów SACD/CD McIntosh MCT. Wejścia koncentryczne i optyczne wspierają sygnały do 24-bitów/192kHz. USB wspiera sygnały do 32-bitów/384kHz, a także DSD512 i DXD384kHz.

Oprócz zwykłych płyt SACD i CD odtwarzane są też płyty CD i DVD z nagranymi plikami. Wspierane są formaty AAC, AIFF, ALAC, DSD (do DSD128), FLAC, MP3, WAV oraz WMA. Czytnik ma podwójny laser (650nm dla SACD, 790nm dla CD), a dane są odczytywane z podwójną prędkością aby zapewnić lepsze śledzenie i korekcję błędów. Transport ma aluminiową tackę, a zaawansowane cyfrowe serwo zapewnia cichę i dokładną pracę.

Do konwersji CA zastosowano dwa układy ESS SABRE PRO ES9038PRO, po jednym na kanał. Są to 32-bitowe, 8-kanałowe konwertery CA wykorzystujące opatentowaną architekturę ESS HyperStream® II oraz eliminator jittera aby uzyskać wyśrubowane osiągi. Każdy ES9038PRO jest skonfigurowany w trybie Quad-Balanced Mono, gdzie 8 wyjść konwertera steruje tor analogowy. Osobne układy zasilają sekcje cyfrowe i analogowe, a specjalnie zaprojektowany transformator R-Core minimalizuje zakłócenia.

MCD12000 bogaty zestaw wyjść. Do dyspozycji są analogowe wyjścia symetryczne i niesymetryczne, a każdy z tych typów jest w dwóch postaciach, lampowej i tranzystorowej. Dwa 60-decybelowe wskaźniki pokazują poziom sygnału podawanego na wyjście analogowe każdego kanału. Lampowe układy wyjściowe wykorzystują w każdym kanale jedną lampę 12AT7 i jedną 12AX7A. Wyjścia tranzystorowe wykorzystują dyskretne, zrównoważone wzmacniacze operacyjne.

Na wyposażeniu są też dwa wyjścia cyfrowe, koncentryczne i optyczne. Na wyjścia te można podać sygnały do 24-bitów/192kHz.

Zainstalowano też wejście i wyjście wyzwalacza oraz gniazda dla sygnałów sterowania, w tym gniazdo RS232.

Wzornictwo MCD12000 utrzymano w klasycznej konwencji McIntosha. Dolna część chassis jest wykonana z polerowanej na lustrzny połysk stali nierdzewnej, górna ze szczotkowanej stali nierdzewnej w kolorze czarnym, front wykonano z czarnego szkła, logo jest podświetlane, a oprócz tego zastosowano aluminiowe elementy wykończeniowe. W zestawie załączany jest pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne MCD12000:

[zdjęcie odtwarzacza CD-SACD, konwertera CA McIntosh MCD12000]
[zdjęcie odtwarzacza CD-SACD, konwertera CA McIntosh MCD12000 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl