Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NEW HORIZON AUDIO - gramofon New Horizon 129 (7.06.2022)

Na polski rynek wszedł gramofon New Horizon 129, fabrycznie wyposażony we wkładkę gramofonową. Jest to konstrukcja z pojedynczą sztywną plintą i napędem paskowym. Cena wynosi 2.790 złotych lub 2.990 złotych wraz z pokrywą (dystrybucja Trimex).

New Horizon 129 jest produkowany w trzech wykończeniach: czarny laminowany, hq vinyl wood ciemny, hq vinyl wood jasny. Jest on już dostępny na polskim rynku z wkładką AT-91R. W niedalekiej przyszłości gramofon będzie też można zamówić z fabrycznie zainstalowaną wkładką VM-520EB lub VM-540ML.

New Horizon 129, to aktualnie najwyższy model podstawowej serii 100 marki New Horizon Audio. Sprzęt ten jest produkowany we Włoszech, tak samo jak pozostałe produkty marki New Horizon.

Obsługiwane są prędkości 33-1/3 oraz 45 obr/min, a wybór prędkości jest mechaniczny.

W gramofonie pracuje synchroniczny silnik prądu zmiennego na napięcie 24VAC, o prędkości obrotowej 500 obr/min. Ponieważ silnik jest źródłem hałasu i wibracji, zadbano o jego izolację mechaniczną od innych części gramofonu. Zastosowano ekskluzywny, mechaniczny system zawieszenia. Wykorzystano stalowe sprężyny skalibrowane na zawieszonym ciężarze silnika i koła pasowego, aby zminimalizować przenoszenie drgań.

New Horizon 129 ma napęd paskowy, a pasek jest wykonany z naturalnej gumy. Talerz z krystalicznego metakrylanu ma grubość 12mm i masę 1,05kg. Jest on wycięty laserowo i precyzyjnie obrobiony. Odwrócone łożysko powstało na podstawie dokładnie przemyślanego projektu, po wykonaniu kilku prototypów. Element ten ma odwróconą konstrukcję nośną z trzech kawałków aluminium i stali. Według producenta zapewnia cichą pracę i bardzo niskie tarcie obrotowe. Plinta jest wykonana ze sprasowanej miazgi drzewnej z recyklingu i sztucznych żywic. Materiał ten jest gładki i ciężki, a jego izomorficzny skład działa lepiej niż lite drewno.

Gramofon 129 jako pierwszy został wyposażony w autorskie ramię New Horizon, 9-calowe NH91. Jest ono w całości zaprojektowane i budowane przez New Horizon. Jest to 9-calowe, proste ramię kardanowe. Ruchy pionowe i poziome oparte na łożyskach kulkowych o bardzo niskim tarciu oraz montażu ręcznym zapewniają najlepsze łączenie komponentów.

Na płycie z materiału izolacyjnego umieszczono pozłacane zaciski wyjściowe RCA. Opcjonalna pokrywa z krystalicznego metakrylanu jest gięta na gorąco.

Firma New Horizon Audio wprowadza swoje autorskie ramiona NH91, NH92, NH93 i NH95 do gramofonów 201, 202, 203, 301 i GDS. Jedynie dwa pierwsze modele 101 i 121 pozostają w produkcji na ramionach firmy Pro-Ject.

Z gramofonem dołączane są akcesoria: kabel połączeniowy RCA, zasilacz 24VAC/500mA, instrukcja obsługi, szablon referencyjny wkładki, ciężarek do antyskatingu, waga do sprawdzenia nacisku ramienia, pasek NH, klucz sześciokątny i opcjonalnie pokrywa.

Dane techniczne New Horizon 129:

[zdjęcie gramofonu New Horizon Audio 129]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl