Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - przenośny odtwarzacz KANN MAX (4.06.2022)

Astell&Kern przedstawił przenośny cyfrowy odtwarzacz audio KANN MAX, czwarty model w serii KANN. Sugerowana cena detaliczna tego modelu w Polsce wynosi 6.999 złotych (dystrybcja MIP). Do odtwarzacza można zakupić również etui w trzech różnych kolorach (czarny, niebieski, beżowy), w cenie 599 złotych.

Odtwarzacz posiada 64 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć do 1 TB za pomocą karty micro SD. Obsługiwane są pliki PCM do 32-bitów/768 kHz i natywny DSD do DSD512.

Na wyposażeniu są trzy wyjścia słuchawkowe, 2,5mm symetryczne 4-stykowe, 3,5mm niesymetryczne oraz 4,4mm symetryczne 5-stykowe. Wyjście 3,5mm jest dwufunkcyjne, ma też opcję pracy jako wyjście cyfrowe SPDIF optyczne.

Port USB typ C służy zarówno do ładowania akumulatora jak i do transferu danych. Połączenie przez USB z komputerem (PC lub MAC) pozwala zarówno na zwykłe kopiowanie plików lub też na odtwarzanie plików z komputera przez KANN MAX.

W odtwarzaczu zaimplementowano Bluetooth w wersji 5.0. Obsługiwane są zaawansowane kodeki aptX HD oraz LDAC. KANN MAX może pracować zarówno jako odbiornik (funkcja BT Sink) pobierając sygnał na przykład ze smartfona, jak również jako nadajnik transmitujący sygnał choćby do głośnika Bluetooth.

Kolejna opcja połączeniowa to bezprzewodowe Wi-Fi. Tą drogą też można kopiować pliki. Poprzez Wi-Fi wykonywane są też aktualizacje wbudowanego oprogramowania odtwarzacza metodą OTA. Oprócz tego przy pomocy aplikacji AK Connect można wyszukiwać muzykę w sieci lokalnej i sterować jej odtwarzaniem na kompatybilnych urządzeniach.

KANN MAX ma cztery nastawy wzmocnienia (Low, Mid, High, Super) aby zoptymalizować obsługę jak najszerszej gamy słuchawek. Dla nastawy Low napięcie wyjściowe osiąga 2Vrms na wyjściu niesymetrycznym oraz 4Vrms na wyjściu symetrycznym. Dla nastawy Super osiągane są odpowiednio napięcia 8Vrms i 15Vrms.

Pomimo dostępności sygnału wyjściowego o dużym napięciu odtwarzacz ma niski poziom szumów. Aby to osiągnąć zastosowano analogowy regulator głośności, a także odzielnie konfigurowany układ scalony dla zasilania każdej sekcji audio. W celu zminimalizowania szumów kontaktowych z gniazd wyjściowych, zastosowano złocenie konektorów metodą PVD. W odtwarzaczu KANN MAX zastosowano też firmową technologię TERATON ALPHA aby odtwarzany dźwięk był jak najbardziej zbliżony do oryginalnego dźwięku studyjnego. Technologia ta usuwa szumy zasilania, dba o efektywne zużycie energii i zapewnia wzmocnienie z minimalnym poziomem zniekształceń.

KANN MAX to pierwszy odtwarzacz z serii KANN wyposażony w cztery przetworniki cyfrowo-analogowe ES9038Q2M, dzięki czemu każdy z nich można przydzielić do jednego z czterech indywidualnych kanałów wzmacniacza.

Bateria litowo-polimerowa ma pojemność 5600 mAh 3,8V. Czas szybkiego ładowania to około 3,5 godziny (9V, 1,67A), a czas standardowego ładowania około 5,5 godziny (5V, 2A). Czas odtwarzania to około 13 godzin dla pliku FLAC, 16bitów/44,1kHz, z aktywnym wyjściem niesymetrycznym i głośnością ustawioną na 40, w trybie Low Gain, z wyłączonym ekranem.

KANN MAX ma funkcję Replay Gain. Odpowiada ona za automatyczne i dostosowanie głośności odtwarzania ze źródeł dźwięku do 24-bitów/192 kHz.

Korpus jest wykonany z aluminium i wykończony w kolorze antracytowym. Ekran dotykowy o przekątnej 4,1 cala ma rozdzielczość 720 x 1280.

Dane techniczne Kann Max:

[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern Kann Max]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl