Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - bezprzewodowy zestaw głośnikowy RS150 (31.05.2022)

Na polski rynek wszedł podstawkowy, dwudrożny, bezprzewodowy zestaw głośnikowy McIntosh RS150. Jego cena wynosi 6.300 zł/sztuka (dystrybucja HiFi Club).

RS150 jest następcą modelu RS100. Wśrod wprowadzonych udoskonaleń jest między innymi możliwość pracy bez specjalnej aplikacji sterującej, RS150 może być użytkowany pod bezpośrednią kontrolą aplikacji strumieniującej.

RS150 ma wbudowaną obsługę takich technologii jak Spotify Connect, TIDAL Connect, Apple AirPlay 2, Bluetooth, Chromecast, a także Roon Ready. Wspierane są pliki do 24-bitów/192kHz. RS150 jest kompatybilny z sygnałami TIDAL HiFi Lossless Quality (do 1411 Kbps).

W stosunku do poprzednika podwojono moc (90W dla głośnika niskotonowego, 30W dla wysokotonowego). Zastosowano też większy głośnik niskotonowy o rozmiarze 5,25 cala zamiast 4 cali. Głośnik ten pracuje większej i przeprojektowanej obudowie. Dodano system zarządzania basem, aby ułatwić dostosowanie do pomieszczenia i gustu słuchacza.

Z siecią można się połączyć bezprzewodowo (Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac 2.4/5GHz) lub przewodowo przez Ethernet. Transmitując sygnał przez Bluetooth (wersja 5.0) można skorzystać z kodeków AAC, aptX HD oraz aptX Low Latency.

Jeśli w jednej sieci z RS150 zainstalowane zostanie odpowiednie urządzenie Google Assistant, też można je wykorzystać do sterowania głosowego Google.

RS150 ma nowy, szybki, podświetlany wskaźnik mocy. Do sterowania wskaźnika wykorzystywane są takie same układy jak do sterowania wskaźników analogowych w sprzęcie McIntosha. Uzyskany w ten sposób sygnał jest konwertowany do postaci cyfrowej i używany do sterowania wskaźnikiem. Zastosowano charakterystyczną dla McIntosha szatę wzorniczą ze szklanym panelem na dolnej części ścianki przedniej. Maskownica jest montowana mechanicznie.

Na tylnej ściance znajduje się port USB typ A przeznaczony do czynności serwisowych (nie obsługuje sygnałów audio).

Dane techniczne RS150:

[zdjęcie bezprzewodowego zestawu glośnikowego McIntosh RS150]
[zdjęcie bezprzewodowego zestawu glośnikowego McIntosh RS150 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl