Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - kabel głośnikowy Copernicus (30.05.2022)

Copernicus to najnowszy kabel głośnikowy marki Divine Acoustics. Cena detaliczna za parę długości 2,5m wynosi 9.000 złotych brutto (cena w Europie 2.000 Euro netto). Cena jest zależna od aktualnej ceny srebra i złota.

Przewodnikiem Copernicusa jest okrągły drut srebrny pokryty warstwą 24 karatowego złota. Proces złocenia poprzedzany jest dodatkowo palladowaniem. Przewód następnie jest odprężany wibracyjnie i jednocześnie polerowany granulatem z drewna orzechowego. Skład, średnicę i sposób przygotowania przewodnika firma Divine Acoustic opracowała wspólnie ze swoim kooperantem.

Przewody są produkowane w niewielkich szpulach wystarczających na zbudowanie jednej pary Copernicusa. Każda para przewodów ma indywidualnie określany kierunek i jest podczas produkcji odsłuchiwana i porównywana z kablem wzorcowym.

Izolacją złoconego srebra jest powietrze, kilka warstw tkanej bawełny oraz włókno węglowe. Dzięki temu, że złoto nie koroduje, nie wchodzi w reakcję z tlenem ani ozonem, drut nie jest powlekany przed wprowadzeniem go do pierwszej warstwy izolacji z bawełny. W ramach projektowania dużą uwagę poświęcono izolacji, sposobie ułożenia jej warstw, ich łączenia oraz stosunkowi ilości carbonu i bawełny. Izolacja pełni też funkcje antywibracyjne. Aby przewody były giętkie i łatwo się układały, a izolacja i same przewodniki nie przemieszczały się między sobą, warstwy zostały zespolone wiecznie żywą substancją na bazie kauczuku. Całość pokryta jest plecionką w kolorach ciemnego złota przeplatanego czernią i bielą.

Puszki rozdzielające przewody na końcach też są częścią systemu antywibracyjnego i zostały specjalnie zaprojektowane, mają dobraną masę, ich kształt przypomina skrzypce i wykorzystuje zasadę złotej proporcji. Zapewniona została też powtarzalność wykonania puszek. Splittery są wycinane laserowo z wysokiej jakości wylewanego, odprężanego akrylu.

Copernicus terminowany jest najwyższym modelem miedzianych, złoconych wideł Furutech FT-211G. Połączenie z przewodnikiem jest zakręcane, bez lutowania.

Copernicus przygotowywany jest w dwóch długościach, 3m oraz 2,5m. Proces budowy jest całkowicie ręczny. Producent podaje, że nowy kabel wymaga 200 godzin wstępnego wygrzania.

[zdjęcie kabla głośnikowego Divine Acoustics Copernicus]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl