Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - zmianiaturyzowany odtwarzacz sieciowy Omnia Stream Mini (27.05.2022)

Na polski rynek wszedł zminiaturyzowany odtwarzacz sieciowy NuPrime Omnia Stream Mini. Jest on objęty 24-miesięczną gwarancją, a jego cena wynosi 1.425 złotych (dystrybucja Rafko).

Omnia Stream Mini nie ma wejść przewodowych. Sygnał może być odbierany dwoma drogami, poprzez Bluetooth lub przez połączenie sieciowe WiFi. Połączenie sieciowe pozwala na obsługę sygnałów do 24-bitów/192kHz. Można strumieniować z najpopularniejszych serwisów, m.in. Tidal, Deezer, Spotify, Amazon Music i Qobuz oraz korzystać z radia internetowego jak TuneIn czy iHeartRadio. Omnia Stream Mini umożliwia również strumieniowanie muzyki za pośrednictwem aplikacji Spotify Connect i TIDAL Connect.

Dzięki obsłudze DLNA użytkownik ma wygodny dostęp do plików audio z urządzeń takich jak smartfon, tablet, komputer, czy dysk NAS. Dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS zaimplementowano obsługę AirPlay2.

Omnia Stream Mini ma typowe wyjścia, koncentryczne (do 24bity/192kHz) oraz optyczne. Kolejne wyjście to I2S typu HDMI, dedykowane do podłączenia innych urządzeń NuPrime. Producent nie gwarantuje, że wyjście I2S będzie kompatybilne z urządzeniami innych marek ponieważ spotykane są różne niestandardowe specyfikacje. Ostatnie wyjście to NuPrime Digital Port, czyli port USB typu C zaprojektowany do przenoszenia danych S/PDIF (pomiędzy urządzeniami NuPrime), jak również zasilania 5V. NuPrime zdefiniowało port USB typu A do przenoszenia danych S/PDIF i zasilania 5 V do podłączenia zewnętrznego, bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą tylko jednego standardowego kabla USB.

Omnia Stream Mini może udostępniać muzykę w całym domu (do 8 stref), stając się częścią systemu multiroom, z kontrolą poprzez aplikację dla urządzeń mobilnych. Dostępna bezpłatnie w Apple Store i Google Play aplikacja Omnia Receiver zapewnia użytkownikowi możliwość przypisania nazw do każdego z odbiorników, wyboru odtwarzanego przez nie utworu oraz pogrupowania ich w celu odtwarzania tej samej muzyki.

W sytuacji, gdy zgrupowanych jest wiele urządzeń, pierwsze urządzenie w grupie działa jako główne źródło muzyki. Re-streaming ma miejsce, gdy urządzenie główne odbiera muzykę z wejścia Bluetooth, analogowego lub optycznego i przesyła strumieniowo do wszystkich innych odbiorników w grupie.

Za pomocą aplikacji Omnia Receiver można też aktualizować oprogramowanie urządzenia.

W zestawie wraz z Omnia Stream Mini znajduje się kabel USB C - USB A, kabel HDMI i instrukcja obsługi.

Odtwarzacz korzysta z zewnętrznego zasilania 5V, można skorzystać ze standardowej ładowarki USB 5V lub podłączyć do gniazda USB A NuPrime Digital Port. Masa urządzenia to 0.5kg, a jego wymiary SWG to 80*23*53mm.

[zdjęcie odtwarzacza sieciowego NuPrime Omnia Stream Mini]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl