Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - zaawansowany przedwzmacniacz audio-wideo MX180 (25.05.2022)

Na polski rynek wszedł przedwzmacniacz audio-wideo McIntosh MX180. Jego cena detaliczna wynosi 89.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MX180 wykonuje przetwarzanie sygnałów do 16 kanałów audio. Zestaw symetrycznych (XLR) wyjść audio pozwala na takie konfiguracje głośników jak 15.1 czy 9.1.6. Cztery spośród 16 wyjść XLR mogą być w razie potrzeby wykorzystane do bi-ampingu lub do podłączenia dodatkowych subwooferów.

Zainstalowano 7 gnizad HDMI, w tym 5 wejść i 2 wyjścia. Oprócz gniazd HDMI na wyposażeniu są liczne wejścia cyfrowe: 4 optyczne, 3 koncentryczne, 1 USB typ B do podłączenia komputera, 1 AES/EBU. Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są wejścia: 2 symetryczne XLR, 4 niesymetryczne RCA, gramofonowe MM, a także wejście 7.1-kanałowe. Zainstalowano też wyjścia do obsługi drugiej strefy, analogowe stereofoniczne oraz cyfrowe koncentryczne.

MX180 nie ma już wejść i wyjść wideo starszego tupu, czyli kompozytowych czy komponentowych.

MX180 dekoduje wszystkie współczesne formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos, DTS:X Pro oraz Auro-3D.

Na wszystkich wejściach i wyjściach HDMI wspierane są sygnały wideo 8K/60Hz i 4K/120Hz. Do wykorzystania pełni możliwości zalecane jest okablowanie Ultra High Speed HDMI. MX180 wspiera HDCP 2.3, kolor 4:4:4, Rec. 2020, Dynamic Lip-sync, Quick Media Switching (QMS) oraz przekazywanie wideo 3D. Obsługiwane są formaty wideo o dużej dynamice: HDR (statyczny HDR), dynamiczny HDR, HDR10+, HLG oraz Dolby Vision (włączając low latency). Obsługiwane są też technologie HDMI adresowane do graczy takie jak Auto Low Latency Mode (ALLM), Quick Frame Transport (QFT) i Variable Refresh Rate (VRR).

Jedno wyjście HDMI ma funkcjonalność obsługi kanału zwrotnego audio (Audio Return Channel ARC lub nowsza wersja Enhanced Audio Return Channel eARC). Kompatybilne telewizory mogą tym złączem przesłać sygnał audio do MX180, co eliminuje potrzebę używania osobnego kabla audio.

Wyjścia HDMI mogą przekazywać taki sam sygnał z jednego źródła, albo różne sygnały z różnych źródeł.

Użytkownik może nadawać nazwy wszystkim wejściom analogowym i cyfrowym, można też dopasowywać poziomy głośności dla poszczególnych wejść. Na wyposażeniu jest też regulacja barwy (niskie/wysokie z regulowaną częstotliwością).

Na wyposażeniu jest system kalibracji RoomPerfect do korekcji akustyki pomieszczenia. W zestawie znajduje się mikrofon i statyw do wykonania potrzebnych do tego celu pomiarów. RoomPerfect koryguje charakterystyki częstotliwościowe, kalibruje poziomy głośności kolumn i ma system zarządzania basem.

MX180 ma dwa porty USB typ A do transferu danych i wgrywania aktualizacji. Podobnie slot na karty SD może służyć do zapisu kopii bezpieczeństwa oraz do przywracania stanu urządzenia z danych zapisanych na karcie pamięci. Z kolei gniazdo sieciowe Ethernet pozwala na konfigurowanie MX180 i sterowanie nim z poziomu przeglądarki. Do współpracy z zewnętrznymi systemami automatyki zainstalowano gniazdo RS232. Oprócz tego na wyposażeniu są też gniazda dla przekazu sygnałów sterowania i sygnałów wyzwalczy.

Stylistyka została utrzymana w tradycyjnej dla McIntosha konwencji, ze szklanym panelem z czarnego szkła, podświetlonym logo i aluminiowymi elementami wykończeniowymi.

Dane techniczne MX180:

[zdjęcie przedwzmacniacza audio-wideo McIntosh MX180]
[zdjęcie przedwzmacniacza audio-wideo McIntosh MX180 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl