Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - odtwarzacz płyt kompaktowych i plików CD60 (20.05.2022)

Marantz zaprezentował odtwarzacz płyt kompaktowych i plików audio CD 60. Będzie on dostępny na polskim rynku od czerwca 2022 w sugerowanej cenie detalicznej 4.299 zł (dystrybucja Horn Distribution).

CD 60 nie tylko odtwarza płyty CD, ale ma też na przednim panelu port USB-A do podłączania pamięci masowych z plikami audio. Obsługiwane są formaty takie jak MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC HD, ALAC, AIFF (do 192kHz/24bit) i DSD (do 5.6 MHz). Oprócz analogowego wyjścia RCA na wyposażeniu są też dwa wyjścia cyfrowe, optyczne i koncentryczne.

Marantz CD 60 został wyposażony w nowy przetwornik cyfrowo-analogowy (PCM do 192 kHz/24-bity i DSD 5.6 MHz). Użytkownik ma do wyboru dwa rodzaje filtra, pierwszy oferuje łagodne opadanie zbocza, a drugi opadanie bardziej strome. Zastosowano też nowe moduły HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Modules), które według materiałów producenta są lepsze pod względem charakterystyki i wydajności w porównaniu z gotowymi układami scalonymi. Moduły te zostały dodatkowo zoptymalizowane pod kątem implementacji w modelu CD 60 w celu dokładniejszego przepływu prądu, co prowadzi do niższych zniekształceń przy wysokich częstotliwościach niż w poprzedniej wersji.

W CD 60 zastosowano obwód wzmacniacza słuchawkowego Marantz HDAM-SA2. Ma on trzy ustawienia wzmocnienia (niskie/średnie/wysokie), aby zoptymalizować dopasowanie do różnych słuchawek. Wzmacniacz słuchawkowy można również wyłączyć, gdy nie jest używany.

CD 60 jest wzorniczo dopasowany do niektórych modeli Marantza, w tym zintegrowanego wzmacniacza sieciowego MODEL 40n, a także wzmacniacza zintegrowanego MODEL 30.

[zdjęcie odtwarzacza Marantz CD 60]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl