Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ELECTROCOMPANIET - flagowy wzmacniacz mocy AW800 M (19.05.2022)

Tegoroczna wystawa High End w Monachium (19-22 maja 2022) została wybrana na miejsce premiery flagowego wzmacniacza mocy Electrocompaniet AW800 M. Dystrybucję w Polsce prowadzi HiFi Club.

AW 800 M zastępuje model AW 600 NEMO jako najmocniejszy wzmacniacz marki Electrocompaniet. Nowy wzmacniacz może pracować w trzech różnych trybach: mono, stereo lub bi-amp.

Utrzymano charakterystyczne dla marki wzornictwo wprowadzając tylko drobne zminy. Zachowano też taką samą filozofię projektową w zakresie technicznym. AW 800 M wykorzystuje topologię z bezpośrednim sprzężeniem, o szerokim paśmie z otwartą pętlą sprzężenia. Stopnie wzmacniające zapewniają dużą szybkość narastania i szerokie pasmo. Nowo zaprojektowany stopień wyjściowy jest odporny na wpływ podłączonego obciążenia, a przy tym skutecznie izoluje od wpływu obciążenia stopnie wejściowe i sterujące. Dodatkowo ułatwia to pracę i tak już łagodnie działającego sprzężenia zwrotnego. Stopień wyjściowy ma łącznie 32 tranzystory bipolarne o szerokim paśmie i dużym prądzie.

Zasilacz został zmodernizowany i ma teraz pojemność filtrującą 210.000 uF. Z zasilania sieciowego filtrowane są zarówno zakłócenia radiowe jak i składowa stałoprądowa. Nawinięte grubszym drutem dwa transformatory toroidalne są ekranowane magnetycznie i elektrostatycznie aby zminimalizować szumy. Referencyjne uziemienie jest przewymiarowane i wolne od obecności prądów z prostownika i z wyjścia.

Użytkownik może skorzystać z funkcji automatycznego wyłączenia. Na wyposażeniu jest wejście i wyjście wyzwalacza. Dostępny jest też przełącznik napięcia zasilania 115/230V.

Dane techniczne AW 800 M:

[zdjęcie wzmacniacza Electrocompaniet AW 800 M]
[zdjęcie wzmacniacza Electrocompaniet AW 800 M - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza Electrocompaniet AW 800 M - wnętrze]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl