Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NUPRIME - DAC-9X, przetwornik CA z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym (18.05.2022)

Na rynek wszedł NuPrime DAC-9X, przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym. Cena wynosi 6.695 złotych (dystrybucja Rafko).

DAC-9X ma 6 wejść cyfrowych i jedno wejście analogowe. Zainstalowano wejście koncentryczne, wejście optyczne, 2 wejścia I2S, wejście USB typ B oraz port rozszerzenia USB typ A.

NuPrime zdefiniowało port USB typu A do przenoszenia danych S/PDIF i zasilania 5 V do podłączenia zewnętrznego bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą jednego standardowego kabla USB. Odbiorniki bezprzewodowe NuPrime Omnia WR-1, BTR-HD, Stream Mini i Stream Mini DAC mają port micro-USB zgodny z tą specyfikacją. Pozwala to na użycie standardowego, gotowego kabla USB-A do micro USB do zasilania odbiornika, a także bezprzewodowego przesyłania danych audio w formacie S/PDIF.

Do dyspozycji są 4 wyjścia, niesymetryczne RCA, symetryczne XLR, cyfrowe optyczne i słuchawkowe jack 6,35mm. Użytkownik może wybrać tryb pracy ze stałym poziomem wyjściowym lub też tryb pracy z regulacją głośności.

NuPrime DAC-9X ma wbudowany przedwzmacniacz z analogową regulacją głośności opartą o drabinkę rezystorową. Każde z wejść sygnału, zarówno cyfrowe jak i analogowe, posiada indywidualnie ustawiany i zapamiętywany poziom głośności. Wzmacniacz słuchawkowy korzysta ze sprawdzonych rozwiązań NuPrime i ma znaczną moc, wystarczającą do wysterowania wymagających słuchawek.

DAC-9X obsługuje sygnały cyfrowe PCM do 384kH, a DSD maksymalnie do DSD256. Natywnie obsługiwane jest odtwarzanie DSD metodą ASIO2.1 i DoP (DSD over PCM).

Poza tym DAC-9X wspiera natywne dekodowanie MQA. Na panelu przednim znajduje się dioda, która swoim kolorem wskazuje, czy wykryto strumień MQA oraz informuje o jego pochodzeniu. Zielony kolor diody LED oznacza plik MQA Authentic. Kolor niebieski oznacza plik MQA Studio zatwierdzony w studiu przez artystę lub producenta albo zweryfikowany przez właściciela praw autorskich. Kolor czerwony natomiast informuje o MQA ORFS (Original Sample Rate).

Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano dwa przetworniki ESS 32-bit ESS9028Q2M, które niezależnie dekodują sygnał cyfrowy dla lewego i prawego kanału. Układ scalony NuPrime SRC IC (opracowany we współpracy z producentem układów scalonych) zapewnia przetwarzanie DSP, w którym sygnały wejściowe są próbkowane w górę do megaherców, a następnie konwertowane w dół do docelowej częstotliwości próbkowania z bardzo niskim jitterem i zniekształceniami.

W DAC-9x użyto profesjonalnych rezystorów MELF (Metal Electrode Leadless Face) niemieckiego producenta Vishay. Zastosowano ultra niskoszumowy, toroidalny transformator. Za filtrację w zasilaczu odpowiada sześć wysokiej jakości kondensatorów. Ultra-niskoszumowe tranzystory JFET w stopniu wejściowym zapewniają niski poziom szumów. Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji zostały zgłoszone do opatentowania.

Dane techniczne DAC-9X:

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego NuPrime DAC-9X]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl