Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ULTRASONE - słuchawki bezprzewodowe, nauszne ISAR, dokanałowe LAPIS TWS ANC i Meteor One dla graczy (17.05.2022)

Niemiecka firma Ultrasone poszerzyła swoją ofertę o linię słuchawek bezprzewodowych. Nowe modele to słuchawki nauszne ISAR, dokanałowe LAPIS TWS ANC oraz przeznaczone dla graczy Meteor One Gaming. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

ISAR (cena detaliczna 849 złotych) to pierwsze nauszne słuchawki bezprzewodowe marki Ultrasone, które posiadają zintegrowany system aktywnej redukcji hałasów otoczenia. Hybrydowy system redukcji szumów może obniżyć poziom zewnętrznych zakłóceń do -40 dB. System ten korzysta z unikalnej konfiguracji mikrofonów, które znajdują się wewnątrz i na zewnątrz muszli nausznych. Dzięki temu poprawiono wykrywanie szumów zewnętrznych, przez co słuchawki lepiej generują sygnał w przeciwfazie. ISAR posiada też tryb Ambient Sound, który umożliwia usłyszenie dźwięków z zewnątrz. Poziom działania tego trybu można dostosować do własnych wymagań.

W słuchawkach zastosowano system S-Logic aby uzyskać namacalną scenę dźwiękową. 40-milimetrowe przetworniki dynamiczne mają neodymowe magnesy. Zestaw sześciu mikrofonów służy uzyskaniu wysokiej jakości połączeń telefonicznych. System redukcji szumów w trakcie rozmów firmy Qualcomm eliminuje odgłosy połączenia, poprawiając wyrazistość rozmów.

Możliwość parowania słuchawek w trybie Multipoint oznacza, że słuchawki mogą być równocześnie połączone z dwoma urządzeniami. Sterowanie dotykowe na prawym nauszniku pozwala na regulację głośności i uruchamianie poszczególnych funkcji.

Ultrasone ISAR działają na jednym ładowaniu do 30 godzin z ANC lub do 32 godzin bez ANC. Do 280 godzin słuchawki mogą być w trybie czuwania (standby). Pełne ładowanie baterii trwa niespełna 3 godziny. Do ładowania służy gniazdo USB.

Do łączności bezprzewodowej służy Bluetooth 5.0. Wspierane są kodeki SBC, AAC, aptX HD. Przez gniazdo mini-jack 3,5mm można też podłączyć słuchawki przy pomocy zwykłego kabla.

Impedancja słuchawek ISAR wynosi 32Ω, czułość 95dB, a ich masa to 246g.

LAPIS TWS (cena detaliczna 649 złotych) to bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. Zastosowany w nich zaawansowany system redukcji szumów ma zapewniać eliminację szkodliwych odgłosów otoczenia do 32dB. Dostępny jest tryb Ambient, który pozwala słyszeć dźwięki z otoczenia. Zaprojektowany od podstaw system sześciu mikrofonów nie tylko pozwala korzystać z redukcji szumów otoczenia, ale poprawia też jakość połączeń telefonicznych.

Słuchawki do komunikacji wykorzystują najnowszą wersję Bluetooth 5.2 i obsługują kodeki SBC i AAC. Pełne naładowanie trwa niespełna 2 godziny i pozwala na pracę do 9 godzin. Korzystając z energii w futerale można wydłużyć ten czas do 45 godzin. Futerał umożliwia ładowanie bezprzewodowe w standardzie QI. Sterowanie dotykowe jest wbudowane w obie słuchawki.

Przetworniki dynamiczne LAPIS TWS o rozmiarze 13mm mają neodymowe magnesy, impedancję 32Ω i czułość 110dB.

Oprócz tego do oferty weszły też bezprzewodowe słuchawki dla graczy METEOR ONE (cena detaliczna 749 złotych). W modelu tym zastosowano firmową technologię S-Logic i nowe przetworniki dynamiczne o średnicy 40mm, napędzane magnesami neodymowymi. Ze względu na swoje przeznaczenie słuchawki mają poduszki z miękką pianką pamięciową i niską masę wynoszącą 230 gramów. Słuchawki posiadają też Tryb Taktyczny, który zapewnia niskie opóźnienia. METOR ONE posiada odczepiane mikrofony. Dodatkowo zastosowano też podświetlenie RGB, dzięki czemu można dostosować kolor świecących się elementów w słuchawkach do reszty sprzętu.

[zdjęcie słuchawek Ultrasone ISAR]
[zdjęcie słuchawek Ultrasone LAPIS TWS]
[zdjęcie słuchawek Ultrasone Metero One]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl