Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - stereofoniczny głośnik bezprzewodowy RS250 (14.05.2022)

Na polski rynek wszedł stereofoniczny głośnik bezprzewodowy McIntosh RS250. Jego cena detaliczna wynosi 15.600 złotych (dystrybucja HiFi Club).

RS250 jest następcą modelu RS200 i aktualnie jest najbardziej zaawansowanym głośnikiem bezprzewodowym marki McIntosh. Obsługiwane są liczne technologie przesyłania sygnału, w tym Spotify Connect, TIDAL Connect, Apple AirPlay 2, Bluetooth, Chromecast, a także Roon Ready. RS250 jest kompatybilny z sygnałami TIDAL HiFi Lossless Quality (do 1411 Kbps). Wspierane są pliki do 24-bitów/192kHz.

Nie jest konieczne zastosowanie specjalnej aplikacji sterującej, RS250 może pracować pod bezpośrednią kontrolą aplikacji strumieniującej.

Z siecią można się połączyć bezprzewodowo (Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac 2.4/5GHz) lub przewodowo przez Ethernet. Transmitując sygnał przez Bluetooth (wersja 5.0) można skorzystać z kodeków AAC, aptX HD oraz aptX Low Latency.

Na wyposażeniu jest też zestaw konwencjonalnych wejść. Dla sygnałów cyfrowych zainstalowano wejście optyczne i wejście HDMI ARC (tylko obsługa audio, bez wideo). Dla sygnałów analogowych jest wejście gramofonowe MM i wejście liniowe w postaci gniazda mini-jack 3,5mm.

RS250 ma też dwa wyjścia. Na przedniej ściance zainstalowano wyjście słuchawkowe, a wyjście subwooferowe pozwala podłączyć zewnętrzny subwoofer dla wzmocnienia niskich tonów.

RS250 ma dwa 20-milimetrowe głośniki wysokotonowe z tytanową kopułką i z ferrofluidem, cztery 50-milimetrowe głośniki średniotonowe z odwróconą kopułką tytanową i dwa głośniki niskotonowe 4x6 cala o dużym zakresie wychyleń. Głośniki wysokotonowe i średniotonowe są skierowane do przodu, a głośniki niskotonowe do dołu i promieniują z przestrzeni pomiędzy dolną krawędzią obudowy a płytą podstawy. Zmieniono konstrukcję obudowy basowej aby zmniejszyć zniekształcenia i dodano wygodniejszy system zarządzania basem.

Sumaryczna moc wbudowanych wzmacniaczy wynosi 650W. RS250 ma dwa szybkie, wykonane z diód LED wskaźniki mocy. Do sterowania wskaźników wykorzystywane są takie same układy jak do sterowania wskaźników analogowych w sprzęcie McIntosha.

Dzięki Apple AirPlay 2 można skorzystać ze sterowania głosowego Siri. Jeśli w jednej sieci z RS250 zainstalowane zostanie odpowiednie urządzenie Google Assistant, też można je wykorzystać do sterowania głosowego Google.

Dane techniczne RS250):

[zdjęcie bezprzewodowego głośnika McIntosh RS250]
[zdjęcie bezprzewodowego głośnika McIntosh RS250 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl