Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

YG ACOUSTICS - system audio Vantage Live, kolumny z elektroniką (4.05.2022)

Na naszym rynku dostępny jest system YG Acoustics Vantage Live złożony z podłogowych kolumn i wielofunkcyjnego modułu elektronicznego, nazywanego kontolerem. Cena detaliczna wynosi 380.440 złotych (dystrybucja CT Premium).

Vantage Live to produkt powstały po długich badaniach, w które zaangażowane były firmy YG Acoustics, Bel Canto oraz Cambridge Acoustic Sciences. Przy projektowaniu wykorzystywano zaawansowane modelowanie na superkomputerach jak również długotrwałe testy odsłuchowe.

Punktem wyjściowym dla tego projektu były podłogowe, trójdrożne kolumny Vantage o całkowicie aluminiowej obudowie. W kolumnach wykorzystywany jest głośnik wysokotonowy ForgeCore oraz głośniki nisko/średnio-tonowe BilletCore, 22-centymetrowy niskotonowy i 18.5-centymetrowy niskośredniotonowy.

We współpracy z Bel Canto opracowano elektronikę obejmującą układy DSP, konwersję cyfrowo-analogową i wzmacniacze. Każdy zestaw ma trzy wzmacniacze po 700W na głośnik. Przy pełnej mocy wzmacniacze osiągają sprawność 93%, a ich impedancja wyjściowa wynosi 1,5mΩ.

Zwrotnica działa w oparciu o przetwarzanie cyfrowe (DSP) i uwzględnia niuanse dotyczące charakterystyk głośników i obudowy. Według materiałów producenta wyjątkowe osiągi dotyczące charakterystyki fazowej zapewniają bardzo precycyjne ogniskowanie w szerokim polu odsłuchu, a także wyjątkową swobodę w ustawieniu zestawów. Producent podkreśla bardzo wysoką dokładność parowania kolumn.

Kontroler Vantage Live ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC, z możliwością regulacji wzmocnienia i impedancji wejściowej. Dwie pary analogowych wejść analogowych RCA mają impedancję 10kΩ. Na wyposażeniu są tradycyjne wejścia cyfrowe AES/EBU, S/PDIF (BNC) i optyczne (Toslink). Zainstalowano porty USB-B i USB host. Do dyspozycji jest port sieciowy Ethernet oraz specjalnie dobrana zewnętrzna karta wi-fi do strumieniowania bezprzewodowego.

Vantage Live może pracować jako Roon end-point. Można bezpośrednio strumieniować z serwisów Tidal czy Qobuz, a także odtwarzać sygnały audio DSD, MQA, PCM 192k.

Do sterowania można wykorzystać urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją Roon, lub też darmową aplikację SEEK, która pozwala strumieniować bezpośrednio z Tidala i Qobuz. W zestawie jest też metalowy pilot zdalnego sterowania. Port RS232 pozwala na zewnętrzne sterowanie.

Vantage Live może być wykończony na trzy sposoby: anodowanie, ChromALure, lub lakierem na wysoki połysk.

Dane techniczne Vantage Live:

[zdjęcie systemu YG Acoustics Vantage Live]
[paleta kolorystyczna wykończeń kolumn YG Acoustics]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl