Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EARMEN - przenośny, zasilany akumulatorowo przetwornik cyfrowo-analogowy Colibri (28.04.2022)

Na polski rynek wszedł przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy EarMen Colibri. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1.499 zł (dystrybucja MIP).

Colibri to trzeci z kolei przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy EarMen. Inaczej niż w poprzednich tego typu urządzeniach tej marki, takich jak Eagle czy Sparrow, Colibri ma wbudowany akumulator i nie pobiera prądu do zasilania z podłączonego urządzenia. Zgromadzona energia pozwala na pracę do 5 godzin. Własny akumulator zapewnia też stabilne i czyste napięcie zasilania.

Zastosowano dwa osobne porty USB-C, jeden dla danych i drugi przeznaczony do ładowania urządzenia. Oprócz standardowego wyjścia słuchawkowego z gniazdem 3.5 mm mini-jack, zainstalowano też symetryczne wyjście słuchawkowe w standardzie 4.4 mm Pentaconn. Colibri posiada dedykowany, symetryczny wzmacniacz słuchawkowy o znacznej mocy. Na wyjściu niesymetrycznym można uzskać 150mW/16Ω (lub 75mW/32Ω), a na wyjściu symetrycznym aż 560mW/16Ω (lub 280mW/32Ω). Colibri wysteruje większość modeli planarnych, a z drugiej strony dzięki niskiemu poziomowi szumów nadaje się do pracy z wysoko skutecznymi słuchawkami dokanałowymi. Na wyposażeniu jest też tryb Extra Bass, który uwypukla dolne rejestry.

Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje układ ESS Technology ES9281 PRO, należący do serii Sabre. Wspierane są gęste formaty jak DXD (czyli PCM 32bit/384kHz) a także DSD, z DSD128 włącznie. Ponadto wykonywane jest także pełne, sprzętowe dekodowanie MQA.

W Colibri zastosowano dodatkową filtrację, która zabezpiecza układ przetwornika oraz tor analogowy przed zakłóceniami na częstotliwościach radiowych. Płytka drukowana w Colibri jest pozłacana, a wszystkie elementy takie jak kondensatory czy rezystory dobrano tak, aby uzyskać jak najlepsze właściwości soniczne, ale i wysoką trwałość urządzenia.

Produkcja Colibri odbywa się w Europie. Obudowa wykonana jest z jednego bloku aluminium obrabianego za pomocą CNC. Oprócz tego do wykończenia zastosowano dwie szklane powierzchnie. Do sterowania służą przyciski na bocznych ściankach.

Wymiary Colibri to 77 * 35 * 14 mm, a masa wynosi 51g.

[zdjęcie przenośnego przetwornika cyfrowo-analogowego EarMen Colibri]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl