Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ABYSS - Diana TC, zaawansowane słuchawki planarne do zastosowań przenośnych (19.04.2022)

Amerykańska marka Abyss wprowadziła nowy model słuchawek do zastosowań przenośnych - Abyss Diana TC. Skrót TC oznacza True Consciousness, czyli Prawdziwa świadomość. Sugerowana cena detaliczna Abyss Diana TC w wersji Standard wynosi 23.500 złotych, natomiast w wersji Complete 30.990 złotych (dystrybucja MIP).

Według materiałów prasowych są to najcieńsze słuchawki planarne na świecie. Wykorzystano w nich technologię do tej pory zarezerwowaną dla flagowych modeli Abyss AB-1266 PHI TC, czyli unikalne przetworniki planarne o średnicy 63 mm. Przetworniki te mają autorską konstrukcję układu magnetycznego, co ma kluczowe znaczenie dla jakości brzmienia słuchawek z serii True Consciousness. Jest to technologia opatentowana.

Aby dostosować się do zastosowań przenośnych zadbano o walory użytkowe i trwałość konstrukcji. Zastosowano obrabiane za pomocą CNC aluminiowe muszle mieszczące przetworniki. Ceramiczno-polimerowe pokrycie zwiększa trwałość i nadaje estetyczny wygląd. Taka konstrukcja zapewnia niską masę i wysoką odporność.

Pałąk słuchawek to autorska konstrukcja marki Abyss o nazwie EMotion. Dzięki magnetycznymu dopasowaniu ma zapewniać wygodę w każdym momencie, niezależnie od wielkości głowy. Pałąk pokryty jest specjalną europejską skórką, która zawiera miękką Alcantarę. W modelu Diana TC zastosowano najnowszej generacji poduszki, które w całości wykonywane są w Buffalo, USA. Posiadają one specjalną, miękką gąbkę wewnątrz zakończoną specjalną pianką posiadającą pamięć kształtu. Dzięki temu Abyss Diana TC dostosują się do głowy i zapewniają dopasowanie przy jednoczesnej minimalizacji siły nacisku.

Abyss Diana TC można nabyć w dwóch wersjach wyposażenia. Wersja Standard zawiera wysokiej klasy kabel o długości długości 1,5 metra. Wersja Complete posiada najwyższej klasy, specjalnie zaprojektowany do tych słuchawek kabel JPS Superconductor o długości 1,8m. Oba kable można zamówić w innych długościach. W obu wariantach producent dodaje miękkie etui podróżne. Nie tylko zabezpiecza ono słuchawki w trakcie transportu, ale może też pomieścić odtwarzacz przenośny czy dodatkowy kabel.

Impedancja nominalna wynosi 69Ω a masa słuchawek to 390g. W specyfikacji nie podano skuteczności. Producent podaje, że do prawidlowego wysterowania słuchawek potrzebny jest wysokiej klasy odtwarzacz przenośny lub dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, odradzane jest sterowanie słuchawek z telefonów/smartfonów.

[zdjęcie słuchawek Abyss Diana TC]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl