Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

QUESTYLE - CMA Fifteen, flagowy przetwornik CA ze wzmacniaczem słuchawkowym (31.03.2022)

Na polski rynek wszedł przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym CMA Fifteen. Jest to flagowy model marki Questyle powiązanej z firmą Foxconn. Nazwa urządzenia nawiązuje do piętnastej rocznicy wprowadzenia przez Questyle unikalnej technologii wzmocnienia prądowego. Sugerowana cena detaliczna CMA Fifteen wynosi 11.595 złotych (dystrybucja MIP).

CMA Fifteen ma wejścia cyfrowe i jedno wejście analogowe RCA, może więc spełnić rolę przedwzmacniacza. Zainstalowano wejście optyczne, wejście koncentryczne i dwa wejścia USB, USB typ B oraz priorytetowe USB typ C, ułatwiające połączenie z urządzeniami Apple. Wejście USB wspiera standard UAC 2.0. Działa na systemach Windows XP, 7, Vista, 8, 10, Linux macOS oraz innych. Może być także podłączone do smartfonów wspierających wyjście OTG. Możliwy jest też odbiór bezprzewodowy Bluetooth, włącznie z obsługą kodeka LDAC, który umożliwia bezprzewodową transmisję danych do rozdzielczości 24bit/96kHz.

CMA Fifteen wspiera pełne dekodowanie formatu MQA (Master Quality Authenticated), umożliwiając odtwarzanie strumieni i plików audio zapisanych w tym formacie w najlepszej możliwej jakości. Wspierany jest standard Apple Lossless.

Na wyposażeniu jest kilka wyjść. Do podłączenia słuchawek na frontowej ściance zainstalowano wyjście symetryczne 4,4mm, wyjście niesymetryczne 6,35mm i wyjście symetryczne XLR-4. Natomiast z tyłu obudowy zainstalowano wyjścia liniowe, symetryczne XLR oraz niesymetryczne RCA. Użytkownik może wybrać poziom na wyjściu analogowym (+14dBu standardowe dla sprzętu hi-fi lub +20 dBu standardowe dla pro-audio). Wyjścia liniowe posiadają regulację głośności, ale można ją za pomocą przełącznika pominąć i uruchomić tryb pracy ze stałym poziomem wyjściowym. Oprócz tego we wzmacniaczu słuchawkowym do wyboru są dwie nastawy prądu podkładu - standardowy oraz wysoki. Druga nastawa zapewni pracę w pełnej klasie A dla zdecydowanej większości słuchawek.

CMA Fifteen to urządzenie o symetrycznej topologii układowej. Wykorzystano też unikalną i opatentowaną technologię wzmocnienia prądowego, co według producenta ma zapewniać nieosiągalną dla innych rozwiązań jakość brzmienia. Cała ścieżka sygnału oparta jest w całości na elementach dyskretnych.

W wyniku długich prac badawczych prowadzonych razem z firmą ESS wybrano do CMA Fifteen najlepszy układ przetwornika produkowany obecnie przez ESS Technology, czyli ESS9038PRO. Wspiera on wszystkie gęste formaty, aż do PCM 32bity/768kHz i DSD512.

Praktycznie każdy wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy posiada wyjście w trybie prądowym. W większości aplikacji tych układów stosowany jest konwerter I/V (prądowo-napięciowy). W CMA Fifteen wykorzystano fakt, że autorski tor wzmacniający także pracuje w trybie prądowym, bezpośrednio sprzęgając z tym torem pracujący w tym samym trybie układ przetwornika, bez stosowania konwertera prądowo-napięciowego.

Przednia ścianka urządzenia jest wykonana z wysoką precyzją (+/-0,02mm) z aluminium 6063, które zazwyczaj stosowane jest w lotnictwie. W połączeniu ze sztywną i precyzyjnie dopasowaną z resztą obudowy zapewnia to ochronę przed wibracjami. Ponadto obudowa CMA Fifteen posiada laserowo obrabiane elementy takie, jak pokrętło głośności, czy napisy. Antywibracyjne nóżki wykonano za pomocą obróbki CNC i zaopatrzono w specjalne warstwy gumy izolujące urządzenie od podłoża.

W zestawie jest załączany pilot zdalnego sterowania, który będzie potrzebny przy zastosowaniu urządzenia w systemie stacjonarnym.

Dane techniczne Questyle CMA Fifteen:

[zdjęcie przewornika CA Questyle CMA Fifteen]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl