Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - MA8950, 200-watowy wzmacniacz zintegrowany z wejściami analogowymi i cyfrowymi (28.03.2022)

Na nasz rynek wszedł stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany McIntosh MA8950. Jest on następcą modelu MA8900. Cena detaliczna wynosi 44.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MA8950 to 200-watowy, tranzystorowy wzmacniacz zintegrowany wykorzystujący na wyjściach charakterystyczne dla McIntosha Autoformery (transformatory wyjściowe). Wzmacniacz ma osobne terminale dla głośników o impedancjach 2, 4 lub 8 omów i dla każdego z tych obciążeń moc wyjściowa jest taka sama. Terminale głośnikowe są pozłacane.

W stosunku do starszego modelu MA8900 podwojono pojemność filtrującą, co pozwoliło na podniesienie parametru dynamic headroom z 2dB do 3.1dB. Daje to większe możliwości w zakresie odtwarzania chwilowych skoków w sygnale muzycznym, a także poprawia jakość i kontrolę basu. Udoskonalenie elementów zasialacza przyniosło też obniżenie szumów.

O ile u poprzednika instalowany był moduł cyfrowy DA1, tu standardowo montowany jest moduł cyfrowy DA2. Moduł ten jest wymienny, możliwa jest zamiana na nowszy wariant w przyszłości. Dzięki modułowi DA2 użytkownik dostaje do dyspozycji 7 wejść cyfrowych: 2 koncentryczne, 2 optyczne, 1 USB, 1 MCT, a także 1 HDMI ARC (tylko audio, bez wideo). Moduł DA2 ma 8-kanałowy, 32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy pracujący w konfiguracji Quad Balanced. Wejścia koncentryczne i optyczne przyjmują sygnały do 24-bitów/192kHz. Wejście MCT to firmowe rozwiązanie McIntosha zapewniające bezpieczne połączenie DSD z transportami SACD/CD z serii MCT. Na wejściu HDMI ARC wspierane są wielokanałowe formaty Dolby i DTS i zapewnione jest konwertowanie sygnału wielokanałowego na dwukanałowe stereo. Jeśli podłączony do HDMI telewizor wspiera CEC, to z pilota MA8950 można sterować głośnością i włączaniem telewizora. Na wejściu USB moduł DA2 wspiera odtwarzanie sygnałów aż do DSD512 i PCM do 32-bity/384kHz.

MA8950 ma 9 wejść analogowych: 1 symetryczne, 6 niesymetrycznych, 1 gramofonowe MC oraz 1 gramofonowe MM, a także terminal do uziemienia gramofonu. Wejście MC ma regulowaną impedancję. Wszystkie niesymetryczne gniazda są złocone. Wszystkie analogowe i cyfrowe wejścia mogą mieć nadane przez użytkownika nazwy. Funkcja obejścia dla kina domowego (Home Theater PassThru) ułatwia integrację w systemach wielokanałowych.

MA8950 ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy High Drive z układem HXD (Headphone Crossfeed Director) do kreowania przestrzenności dźwięku. Wyjście słuchawkowe to gniazdo jack 1/4 cala. Na wyposażeniu są też wyjścia niesymetryczne RCA, jedno o stałym, a drugie o regulowanym poziomie.

Zainstalowano 5-pasmowy korektor graficzny z zakresem regulacji +/-12dB ze skokiem 2dB. Regulacje można wykonać dla częstotliwości 30Hz, 250Hz, 500Hz, 2kHz oraz 10kHz.

MA8950 wykorzystuje mikroprocesor do realizacji funkcji sterujących. Funkcja Power Control pozwala na wysyłanie sygnałów do włączania lub wyłączania innych urządzeń McIntosha pracujących w systemie.

Zastosowano szereg firmowych rozwiązań McIntosha. Power Guard monitoruje sygnały na wejściu i wyjściu i może w razie potrzeby na bieżąco zredukować poziom aby uniknąć obcinania sygnału. Działająca bez bezpieczników technologia Sentry Monitor odłącza stopień wyjściowy aby uniknąć nadmiernego prądu i automatycznie powrócić do normalnej pracy gdy jest to możliwe.

W MA8950 zachowna jest tradycyjna firmowa estetyka. Zastosowano frontowy panel z czarnego szkła, podświetlenie LED, parę mierników mocy, podświetlone logo, aluminiowe elementy wykończeniowe i chassis z polerowanej stali nierdzewnej. Zastosowano też radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks o przekroju w kształcie firmowego logo.

Dane techniczne MA8950:

[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA8950]
[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA8950 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl