Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - bezprzewodowe słuchawki douszne UW100 (25.03.2022)

Na rynek wchodzą pierwsze dokanałowe, bezprzewodowe słuchawki koreańskiej marki Astell&Kern, specjalizującej się w przenośnym sprzęcie audio. Jest to model UW100. Słuchawki będą dostępne w pierwszej połowie kwietnia 2022, w cenie detalicznej 1.299 zł (dystrybucja MIP).

UW100 wspierają najnowszy standard transmisji bezprzewodowej Bluetooth 5.2, co ma zapewnić lepszy zasięg i stabilność połączenia. Wspierane są kodeki SBC, AAC, a także aptX Adaptive. Ten ostatni kodek dobiera prędkość transmisji danych do warunków radiowych, aby zapewnić jak najmniejsze opóźnienie, a oprócz tego wspiera rozdzielczość audio do 24 bitów i prędkość przesyłu do 420 kbps. Używając telefonu wspierającego standard Qualcomm True Wireless Stereo Plus można korzystać z bardziej stabilnego połączenia pomiędzy obiema słuchawkami oraz kompatybilnym urządzeniem, łatwiejszego parowania i mniejszego zużycia energii.

Zamiast typowego dla słuchawek bezprzewodowych rozwiązania z przetwornikiem cyfrowo-analogowym zintegrowanym w układzie Bluetooth, w słuchawkach Astell&Kern zastosowano osobny, 32-bitowy przetwornik AK4332. Współpracuje on z autorskim torem wzmacniającym stosowanym do tej pory w odtwarzaczach przenośnych marki Astell&Kern.

W słuchawkach UW100 zastosowano przetworniki armaturowe marki Knowles. Według materiałów prasowych dzięki licznym symulacjom udało się stworzyć konstrukcję ergonomiczną i lekką, a oprócz tego uzyskać wysoką pasywną redukcję szumów otoczenia. Dostępny jest też tryb Ambient umożliwiający usłyszenie otoczenia.

AK UW100 posiadają sterowanie dotykowe dla komend takich jak odtwarzanie, pauza, przełączanie utworów, regulacja głośności, aktywowanie trybu Ambient, czy odbieranie połączeń telefonicznych bądź aktywowanie asystenta głosowego. Dedykowana aplikacja na systemy iOS i Android umożliwia użytkownikom dostosowanie sterowania dotykowego, poziomu przenikania dźwięków z otoczenia oraz daje możliwość stosowania różnych korekcji charakterystyki pasma. Aktualizacja firmware odbywa się w trybie OTA (za pomocą sieci).

Słuchawki mogą pracować do 6 godzin na jednym ładowaniu, a w pełni naładowane etui dostarcza energii na kolejne 18 godzin, co daje łącznie do 24 godzin pracy. Etui posiada wsparcie dla ładowania bezprzewodowego (potrzebna ładowarka innych firm) i może być ładowane przez kabel. Poza tym etui ma funkcję szybkigo ładowania, przy którym 10 minut ładowania słuchawek przekłada się na godzinę słuchania muzyki.

UW100 mają po 2 mikrofony na słuchawkę. Zastosowano Pakiet Komunikacji Głosowej od specjalistycznej firmy Alango w celu zapewnienia wysokiej jakości połączeń głosowych. Wykorzystywane są technologie redukcji echa oraz niwelowania szumów otoczenia.

Słuchawki są produkowane w Japonii i kontynuują firmowe tradycje dotyczące wzornictwa wykorzystuąc kątowe motywy dające grę światła i cienia.

Dane techniczne AK UW100:

[zdjęcie słuchawek Astell&Kern UW100]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl