Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONNET DIGITAL AUDIO - Pasithea, flagowy konwerter cyfrowo-analogowy typu NOS (23.03.2022)

Po przetworniku Morpheus do oferty holenderskiej marki Sonnet Digital Audio wchodzi nowy, flagowy DAC o nazwie Pasithea. Cenę urządzenia ustalono na 28.000 złotych (dystrybucja MIP).

Pasithea to przetwornik cyfrowo-analogowy o symetrycznej topologii działający bez nadpróbkowania (typu NOS). Do konwersji wykorzystywane są nowo opracowane do tego modelu moduły SDA-3. Każdy moduł ma symetryczny układ R2R. W każdym kanale pracują po 4 moduły SDA-3. Energooszczędność modułów pozwoliła zmieścić tak rozbudowany układ w niedużej obudowie. Dzięki zastosowaniu ośmiu modułów przetwornika podniesiono na bardzo wysoki poziom wszystkie mierzalne parametry. Uzyskano o wiele niższe zniekształcenia THD oraz poziom szumów niższy aż o 10 dB w stosunku do przetwornika Morpeus MKII. Co więcej, poprawiono też liniowość przetwornika, która jest zachowania aż do -120 dB. Połączenie takiej ilości modułów SDA-3 zaowocowało niską impedancją wyjściową na wyjściach XLR.

Pasithea ma wbudowaną regulację głośności, działającą z krokiem 1dB. Dzięki niskiej impedancji wyjściowej można sterować wzmacniacze nawet kiedy potrzebne jest dłuższe okablowanie. Dostępny jest też tryb pracy ze stałym poziomem wyjściowym.

Na wyposażeniu są wejścia: optyczne, koncentryczne (z izolacją galwaniczną), AES/EBU, I2S oraz USB typ B. Przy połączeniu z komputerami z systemami MAC lub Linux nie jest potrzebna instalacja sterowaników. Natomiast aby podączyć do wejścia USB komputer z Windows należy zainstalować sterownik. Poprzez wejście I2S można przetwornik Pasithea połączyć bezpośrednio z dedykowanym transportem cyfrowym i streamerem Hermes.

Z poziomu menu można wybrać opcję przyciszenia całościowego poziomu sygnału wyjściowego o -10dB. Niezależnie od tego można też na stałe ściszyć sygnał o 10dB na poziomie sprzętowym przy pomocy zworek wewnątrz urządzenia. Łącznie daje to możliwośc ściszenia o 20dB. Dzięki temu można łatwiej wysterować bardzej czułe wzmacniacze i końcówki mocy.

W zestawie załączany jest pilot zdalnego sterowania.

Opcjonalnie można zainstalować moduł MQA, który nie jest montowany standardowo.

Dane techniczne Sonnet Digital Audio Pasithea:

[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Sonnet Digital Audio Pasithea]
[zdjęcie przetwornika cyfrowo-analogowego Sonnet Digital Audio Pasithea - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl