Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON - podłogowe kolumny Raptor 9 Max, największe w swojej serii (22.03.2022)

Do oferty marki Wilson dodano kolumny podłogowe Raptor 9 Max, największe i najmocniejsze w serii Raptor. Są one dostępne w cenie detalicznej 4.998 złotych za parę. Tak jak pozostałe pasywne kolumny głośnikowe Wilson, modele serii Raptor są objęte promocyjną ofertą 10-letniej gwarancji we wszystkich krajach dystrybucji marki do końca 2022 roku. Marka Wilson należy do firmy Horn Distribution.

Kolumny Raptor 9 Max zostały zaprojektowane we współprcy z duńskim biurem projektowym i w związku z tym na tabliczce znamionowej znalazł się napis Developed and Engineered in Denmark.

Kolumny są dostępne w dwóch wariantach wykończenia, czarnym i białym. Wzmocniona konstrukcja obudów Raptor 9 Max jest wykonana z 18-milimetrowych płyt MDF. Ścianki boczne, górna i tylna są pokryte trwałą warstwą nowoczesnego winylu o strukturze przypominającej powierzchnię drewna wykończoną z lekkim połyskiem. Przód kolumny został zamknięty panelem z tworzywa sztucznego w kolorach odpowiednio białym i czarnym z lekkim połyskiem. Tworzywo jest odporne na zmianę koloru i niepożądany wpływ światła i czasu. Czarne maskownice pokryte specjalistycznym materiałem akustycznie niemal neutralnym, są mocowane na kołki montażowe. Całość może być osadzona stabilnie na dużych aluminiowych kolcach w kształcie stożka. Ochronne podkładki do kolców chronią podłogę przed zarysowaniem.

Raptor 9 Max to konstrukcja trójdrożna. Kolumny są przeznaczone do użytku w większych pomieszczeniach, czy to w systemach stereo czy jako frontowe zestawy w kinie domowym. Umieszczony z przodu port bass-reflex pozwala na umiejscowienia kolumn bliżej ścian, niż byłoby to wskazane w przypadku kolumn z portem umieszczonym z tyłu.

Zastosowano dwa głośniki niskotonowe o średnicy 8" (20,3 cm) każdy, przetwornik średniotonowy o średnicy 6,5" (16,5 cm) oraz głośnik wysokotonowy 1" (2,5 cm) z tekstylną kopułką. Do produkcji membran użyto ciasno sprasowanej celulozy o wysokiej jakości i wysokiej sztywności, tak jak w pozostałych modelach serii Raptor.

Terminale umieszczone nisko z tyłu obudowy są pozłacane i pozwalają na połączenie dwukablowe (bi-wiring). Duże, umieszczone pod kątem nakrętki są kodowane kolorystycznie.

Dane techniczne Raptor 9 Max:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Raptor 9 Max]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl