Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - MA9500, wzmacniacz zintegrowany z wejściami analogowymi i cyfrowymi (17.03.2022)

Na nasz rynek wszedł stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany McIntosh MA9500, który jest następcą modelu MA9000. Jego cena detaliczna wynosi 59.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MA9500 to 300-watowy, tranzystorowy wzmacniacz zintegrowany wykorzystujący na wyjściach charakterystyczne dla McIntosha Autoformery (transformatory wyjściowe). Wzmcniacz ma osobne terminale dla głośników o impedancjach 2, 4 lub 8 omów i dla każdego z tych obciążeń moc wyjściowa jest taka sama. Terminale głośnikowe Solid Cinch są pozłacane.

W stosunku do starszego modelu MA9000 podwojono pojemność filtrującą, co pozwoliło na podniesienie parametru dynamic headroom z 1.8dB do 2.8dB. W konsekwencji zwiększa to możliwości w zakresie odtwarzania chwilowych skoków w sygnale muzycznym, a także poprawia jakość i kontrolę basu. Udoskonalenie elementów zasialacza daje też obniżenie szumów.

We wzmacniaczu zainstalowany jest wymienny (w przyszłości możliwa jest zamiana na nowszy wariant) moduł cyfrowy DA2. Dzięki temu modułowi do dyspozycji jest 7 wejść cyfrowych: 2 koncentryczne, 2 optyczne, 1 USB, 1 MCT, a także 1 HDMI ARC (tylko audio, bez wideo). Moduł DA2 ma 8-kanałowy, 32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy pracujący w konfiguracji Quad Balanced. Wejścia koncentryczne i optyczne przyjmują sygnały do 24-bitów/192kHz. Wejście MCT to firmowe rozwiązanie McIntosha zapewniające bezpieczne połączenie DSD z transportami SACD/CD z serii MCT. Na wejściu HDMI ARC wspierane są wielokanałowe formaty Dolby i DTS i zapewnione jest konwertowanie sygnału wielokanałowego na dwukanałowe stereo. Jeśli podłączony do HDMI telewizor wspiera CEC, to z pilota MA9500 można sterować głośnością i włączaniem telewizora. Na wejściu USB moduł DA2 wspiera odtwarzanie sygnałów aż do DSD512 i PCM do 32-bity/384kHz.

MA9500 ma 10 wejść analogowych: 2 symetryczne, 6 niesymetrycznych, 1 gramofonowe MC oraz 1 gramofonowe MM, a także terminale do uziemienia gramofonów. Obydwa wejścia gramofonowe mają regulowane impedancje. Wszystkie niesymetryczne gniazda wejściowe są złocone. Wszystkie analogowe i cyfrowe wejścia mogą mieć nadane przez użytkownika nazwy. Funkcja obejścia dla kina domowego (Home Theater PassThru) ułatwia integrację w systemach wielokanałowych.

MA9500 ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy High Drive z układem HXD (Headphone Crossfeed Director) do kreowania przestrzenności dźwięku. Wyjście słuchawkowe to gniazdo jack 1/4 cala. Na wyposażeniu są też wyjścia do zewnętrznego wzmacniacza, jedno symetryczne i jedno niesymetryczne.

Zainstalowano 8-pasmowy korektor graficzny z zakresem regulacji +/-12dB ze skokiem 2dB. Regulacje można wykonać dla częstotliwości 25Hz, 50Hz, 100Hz, 200Hz, 400Hz, 1kHz, 2.5kHz oraz 10kHz.

MA9500 wykorzystuje mikroprocesor do realizacji funkcji sterujących. Funkcja Power Control pozwala na wysyłanie sygnałów do włączania lub wyłączania innych urządzeń McIntosha pracujących w systemie.

Zastosowano szereg firmowych rozwiązań McIntosha. Power Guard monitoruje sygnały na wejściu i wyjściu i może w razie potrzeby na bieżąco zredukować poziom aby uniknąć obcinania sygnału. Działająca bez bezpieczników technologia Sentry Monitor odłącza stopień wyjściowy aby uniknąć nadmiernego prądu i automatycznie powrócić do normalnej pracy gdy jest to możliwe.

MA9500 trzyma się tradycyjnej firmowej estetyki. Ma frontowy panel z czarnego szkła, podświetlenie LED, parę mierników mocy, podświetlone logo, aluminiowe elementy wykończeniowe, aluminiowe uchwyty i chassis z polerowanej stali nierdzewnej. Zastosowano też radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks o przekroju w kształcie firmowego logo.

Dane techniczne MA9500:

[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA9500]
[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA9500 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl