Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON - podłogowe kolumny Studio 7 i podstawkowe Studio 3 (16.03.2022)

Do sprzedaży weszły dwa modele kolumn marki Wilson należące do nowej serii Studio. Są to podłogowe kolumny Studio 7 i podstawkowe Studio 3. Wilson to marka firmy Horn Distribution.

Kolumny Studio 7 są dostępne w cenie detalicznej 3.998 zł za parę, a Studio 3 w cenie 2.398 zł za parę. Tak jak pozostałe pasywne kolumny głośnikowe Wilson, oba modele serii Studio są objęte promocyjną ofertą 10-letniej gwarancji we wszystkich krajach dystrybucji marki do końca 2022 roku.

Kolumny Studio są przeznaczone do domowych zestawów stereo hi-fi. W ich konstrukcji zastosowano nowe dla marki Wilson podejście opierające się na wykorzystaniu rozwiązań i technologii zaczerpniętych z profesjonalnych monitorów studyjnych. Na kolumnach zamieszczony jest napis Developed and Engineered in Denmark, co wynika ze współpracy marki Wilson z duńskim biurem konstrukcyjnym.

Charakterystycznym elementem wspólnym dla obu kolumn jest przetwornik wysokotonowy z 28-milimetrową, miękką kopułką i silnym neodymowym magnesem. Głośnik ma dużą, 5-calową tubę z włókna szklanego, co służy równomiernej dystrybucji dźwięku.

W Studio 7 pracują dwa dwa 5-calowe przetworniki średnio-niskotonowe, a w Studio 3 jeden taki przetwornik. Głośniki te mają kosze z odlewu aluminiowego, membrany z kevlaru i duże magnesy o masie ponad 280 g. Port bass-reflex z zaokrąglonymi końcami u wylotu został osadzony z tyłu obudowy w obu przypadkach.

Obudowy obu kolumn skonstruowane zostały w oparciu o grube płyty MDF oklejone wysokiej jakości winylem o rysunku drewna orzechowego (Walnut), bądź wpadającego w czerń dymionego dębu (Smoked Oak). W przypadku podłogowego Studio 7, obudowa osadzona może być na dokręcanych dużych, stożkowych kolcach z aluminium. Dla wykończenia orzechowego przeznaczone są kolce trwale barwione w kolorze mosiądzu, a czarne kolumny mają kolce w kolorze srebrnym. Zestaw kolców uzupełniają płaskie podkładki zabezpieczające podłogę przed zniszczeniem. Ten sam zabieg kolorystyczny dotyczy aluminiowego emblematu z logo Wilson umieszczonego poniżej przetworników i linii dolnej krawędzi przetworników w Studio 7, a w mniejszych kolumnach jest umieszczony bezpośrednio na jednej z maskownic w jej dolnej części.

W kolumnach Studio zamiast jednej, dużej maskownicy, zastosowano mniejsze maskownice zakrywające tylko obrysy poszczególnych przetworników. Są one mocowane magnetycznie do zewnętrznych obręczy koszy. Kolor maskownic jest uzależniony od wykończenia obudowy, czarny materiał transparentny akustycznie dla czarnych kolumn, a ciemnobeżowy dla kolumn orzechowych.

Z tyłu obudowy w dolnej części umieszczony jest aluminiowy panel z osadzonymi na wprost, pojedynczymi terminalami kablowymi o pozłacanej powierzchni styków. Terminale o dużych, przeźroczystych nakrętkach z oznaczeniem polaryzacji pozwalają na mocowanie gołych przewodów głośnikowych jak i terminowanych typu banan lub widły.

Dane techniczne Wilson Studio 7:

Dane techniczne Wilson Studio 3:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Studio 7]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Wilson Studio 3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl