Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - kondycjoner PowerControl z 12 gniazdami (10.03.2022)

Do produkcji wszedł nowy kondycjoner PowerControl marki GigaWatt. Jak wszystkie kondycjonery GigaWatta nowy model jest dostępny z panelami przednimi w kolorze czarnym lub srebrnym. Ceny zaczynają się od poziomu 5.980 Euro za wersję z kablem PowerSync Plus.

Konstrukcja jest rozwinięciem koncepcji z modelu PowerPrime, ale wykorzystuje też rozwiązania z kondycjonerów wyższej serii PC. Urządzenie wyposażone jest w 12 gniazd, dzięki czemu funkcjonalność jest porównywalna z flagowym PC-4 EVO+. Zastosowano wysokiej jakości, posrebrzane, firmowe gniazda dla minimalizacji oporności styków. Wewnętrzna konstrukcja elektryczna pozwala na obciążenie do 100A w szczycie. Wbudowany moduł DC Blocker eliminuje składową stałoprądową z sieci energetycznej.

Na wyposażeniu jest wyświetlacz napięcia z wyłącznikiem. Standardowo stosowany jest wyświetlacz w kolorze białym, a za dopłatą, na zamówienie dostępne 9 innych kolorów. Zainstalowano też wskaźnik wykrywający błąd uziemienia/polaryzacji, aby ułatwić prawidłowe podłączenie.

Umiarkowana głębokość obudowy umożliwia instalację w ograniczonych przestrzeniach. Zastosowano antywibracyjne, aluminiowe nóżki GigaWatt z miękkimi podkładkami pochłaniającymi drgania. Górna pokrywa jest wytłumiona matą z kompozytu bitumiczno-polimerowego. Wewnętrzna podstawa typu sandwich zapobiega przenoszeniu drgań rezonansowych z obudowy na elementy filtrujące. Wewnętrzne elastomerowe tłumiki wstrząsów zapobiegają przenoszeniu zewnętrznych wibracji na elementy filtrujące.

Blok filtrujący typu RLC z filtrem rdzeniowym HF (High Flux) zapewnia maksymalne tłumienie zakłóceń. Do filtracji wykorzystywane są specjalne kondensatory GigaWatt Audio Grade EMI Suppression Capacitors. Dystrybucja zasilania o topologii gwiazdy bazuje na masywnych szynach 30 QMM z polerowanej miedzi (OFHC 10100, 99,995%). Do okablowania wewnętrznego zastosowano przewód OFC 4,0 QMM GigaWatt Powerlink. Dwuwarstwowa płytka drukowana (posrebrzana miedź) ma szerokie ścieżki minimalizujące straty mocy. Niemagnetyczne śruby mocują punkty przepływu prądu. Ulepszony obwód buforowy z baterią kompensacyjną GigaWatt Audio Grade poprawia współczynnik mocy i maksymalizuje odpowiedź impulsową. Ochrona przeciwprzepięciowa oparta jest na iskrownikach plazmowych i warystorach UltraMOV.

Zastosowano zaawansowany wyłącznik firmy Carling Technologies. Gniazdo wejściowe IEC C20 zapewnia lepszy kontakt i przepływ prądu. Zainstalowano też dodatkowe gniazdo uziemienia. W standardzie załaczny jest kabel zasilający PowerSync PLUS 1,5 m. Inne kable są dostępne opcjonalnie.

[zdjęcie kondycjonera GigaWatt PowerControl]
[zdjęcie kondycjonera GigaWatt PowerControl - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl