Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SENNHEISER - zaawansowane, dokanałowe słuchawki IE 600 (9.03.2022)

Sennheiser zaprezentował dokanałowe słuchawki IE 600 adresowane do audiofilów. Będą one dostępne w Polsce w marcu 2022 roku w katalogowej cenie 3.599 złotych (dystrybucja Aplauz).

Obudowy IE 600 produkowane są w Niemczech z pomocą procesu drukowania 3D z amorficznego cyrkonu ZR01. Jest to metal o podobnej do szkła strukturze atomowej, co daje trzykrotnie większą twardość i odporność na zginanie w porównaniu z wysokogatunkową stalą. Amorficzny cyrkon ZR01 jest wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle kosmicznym, przykładowo do wyprodukowania głowicy wiertniczej łazika marsjańskiego NASA, gdzie wymagana jest najwyższa wytrzymałość w ekstremalnych warunkach. Dzięki wielu skomplikowanym procesom obróbki uzyskuje się wykończenie powierzchni obudowy słuchawek o wysokiej estetyce, a także odporne na korozję i zarysowania.

IE 600 zaprojektowano w Niemczech, a produkcja odbywa się w nowoczesnym zakładzie w Irlandii. Jak podają firmowe materiały, jest to jedna z najbardziej zaawansowanych linii produkcyjnych tego typu na świecie.

Innowacyjna konstrukcja obudowy wykorzystuje podwójne komory rezonatorów, co ma kluczowe znaczenie dla jakości dźwięku. Komory zostały precyzyjnie ukształtowane z zachowaniem ścisłych tolerancji. Zastosowano pojedynczy, 7-milimetrowy przetwornik Sennheiser TrueResponse. IE 600 zostały dostrojone w celu uzyskania neutralnego tonalnie, bliskiego dźwięku.

Kable podłączane są do słuchawek przez pozłacane złącza MMCX osadzone w obudowie dla zwiększenia stabilności. Zagłębienie, w którym umieszczono gniazda pozwala na stosowane kabli o średnicy do 4,8 mm. Do słuchawek dołączane są dwa kable wzmocnione para-aramidem. Jeden do połączeń niesymetrycznych zakończony wtykiem 3,5 mm, drugi do połączeń symetrycznych z wtykiem 4,4 mm. Oprócz tego użytkownik otrzymuje dwa rodzaje końcówek dousznych, trzy rozmiary z silikonu, a także trzy rozmiary z pianki z pamięcią kształtu. Elastyczne, regulowane zaczepy na uszy mają dodatkowo poprawić komfort.

Słuchawki mają impedancję 18Ω a pojedyncza słuchawka bez kabla ma masę 6g. Skuteczność wynosi 118dB dla 1Vrms i częstotliwości 1 kHz.

[zdjęcie słuchawek Sennheiser IE-600]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl