Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ZIDOO - Neo S, odtwarzacz audio-wideo i DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym (21.02.2022)

Na nasz rynek wszedł uniwersalny odtwarzacz audio-wideo z przetwornikiem cyfrowo-analogowym i wzmacniaczem słuchawkowym Zidoo Neo S. Jego cena detaliczna wynosi 6.449 złotych (dystrybucja C4i). Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta, a dystrybutor dostarcza odtwarzacze z aktualnym oprogramowaniem firmowym.

Działający na bazie sytemu Android Zidoo Neo S ma według firmowych materiałów łączyć wysoką jakość dźwięku stereo, dźwięku wielokanałowego i materiału wideo. Obudowę o wymiarach 292*102*213mm (SWG) wykonano z lotniczego stopu aluminium. Na froncie umieszczono 5-calowy, kolorowy, dotykowy wyświetlacz OLED. Odtwarzacz opiera się na nóżkach tłumiących drgania.

W urządzeniu nie przewidziano montażu dysków HDD. Zastosowano nośnik SSD typu mSATA o pojemności 256GB. Istnieje możliwość jego wymiany na dysk do 1TB (tylko SATA, nie są wspierane dyski NVME).

Neo S ma dwa porty USB 2.0 oraz dwa USB 3.0 (porty typ A). Na wyposażeniu są wejścia cyfrowe na przetwornik: optyczne SPDIF, koncentryczne SPDIF, AES/EBU XLR, a także USB typ B do podłączenia urządzeń zewnętrznych jak komputery czy telefony.

Do połączeń sieciowych zainstalowano port gigabit Ethernet oraz dwuzakresowe WiFi. Łączność Bluetooth obsługuje odbiornik Qualcomm CSR8675. Wspierane są kodeki SBC, AAC, aptX, aptX LL, aptX HD, LDAC.

Bogaty jest też zestaw wyjść. Do dyspozycji jest symetryczne XLR (4,1V) i niesymetryczne RCA (2,16V), wyjście HDMI, cyfrowe wyjście koncentryczne SPDIF i dwa wyjścia słuchawkowe (symetryczne 4,4mm, niesymetryczne 6,35mm). Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ma dwie wartości wzmocnienia i obsłuży słuchawki o zróżnicowanej impedancji. Oprócz tego także Bluetooth i USB mogą spełniać funkcję wyjścia.

Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje podwójny układ DAC ESS9068 z rodziny Sabre, działający wraz z zaawansowanym układem dekodującym XMOS. Aby zminimalizować jitter zastosowano dwa femtosekundowe oscylatory stanowiące mnożniki częstotliwości próbkowania 44,1kHz i 48 kHz. Wśród wspieranych sygnałów audio znajdują się natywne DSD 512, DSF, DFF, MQA, PCM 768kHz/32bity, WAV, FLAC, APE, CUE, OGG, MP3 i inne.

Zasilanie wewnętrzne jest realizowane przez dwa układy. Liniowy zasialacz obsługuje sekcję audio, a drugi zasilacz jest przeznaczony dla toru cyfrowego. Wykonaną w technologii pozłacania zanurzeniowego (ENIG) płytę główną z 6 wzmacniaczami operacyjnymi oraz wysokiej klasy komponentami hi-fi firm Nichicon, Wima i ELNA zaprojektowano z uwzględnieniem poprawnego ekranowania elementów.

Zidoo od lat współpracuje z firmą Realtek i tak jest również w tym przypadku. Zastosowano dedykowany, wydajny chipset do odtwarzania multimediów. 6-rdzeniowy procesor RTD 1619DR na platformie ARM Cortex A55 obsługuje pliki wideo w rozdzielczości do 4K z HDR10+ i Dolby Vision. Praca procesora wspierana jest przez moduł graficzny Mali G51MP3. Urządzenie posiada 2GB pamięci RAM DDR4 i wbudowane 16GB szybkiej pamięci eMMC.

Podobnie jak pozostałe odtwarzacza Zidoo, Neo S jest wyposażony w silnik graficzny VS10, który odpowiada za przetwarzanie standardów wideo, oferując szeroką rozpiętość tonalną HLG, HDR, HDR10, HDR10+ oraz Dolby Vision. Zastosowane w tym modelu algorytmy systemowe optymalizują jakość obrazu niezależnie od formatu źródłowego i standardu sprzętu wyświetlającego.

Odtwarzacz wspiera pełne 4K 60Hz Ultra HD na wyjściu HDMI 2.0a, przy 12-bitowej głębi kolorów i BT.2020. Zidoo w pełni wspiera sprzętowe dekodowanie 4K 60P, H.265/HEVC 10bit i 12bit oraz automatyczne dostosowywanie klatkażu. Urządzenie odtworzy zarówno pliki Blu-Ray, Full HD 3D/2D, DVD jak i P7 BD-ISO/mkv/mp4 MEL&FEL, P4 MKV/MP4mkv/mp4 MEL&FEL, P5 mkv/mp4 oraz P8 w mkv/mp4. Obrazy płyt BD odtworzy z graficznym menu nawigacyjnym.

Zidoo Neo S oferuje pobieranie napisów online (polskich i zagranicznych) oraz funkcję edycji wyświetlanych napisów. Pozwala zmienić rozmiar, czcionkę, jak i kolory i inne efekty.

Odtwarzacz jest w stanie współpracować z amplitunerem wielokanałowym zapewniając pełne przekazanie (passthrough) dźwięku wielokanałowego HD-Audio, w tym formatów Dolby Atmos i DTS:X. Poza tym można połączyć odtwarzanie plików lub serwisów strumieniowych audio i jednym przyciskiem w menu przełączyć między trybem stereo z wykorzystaniem wyjścia analogowego z DACa, a trybem dźwięku wielokanałowego z wykorzystaniem wyjścia HDMI 2.0.

Zidoo Neo S pracuje w oparciu o system Android 9.0 Pie jednak z racji audiofilskich aspiracji producent zrezygnował z instalacji usług Google i sklepu Play. Nie ogranicza to możliwości instalacji uwolnionych aplikacji Androida dostępnych z alternatywnych serwisów.

Urządzenie wspiera aplikacje przesyłania strumieniowego dźwięku, jak Tidal czy Spotify. Neo S oferuje kompatybilność Roon Ready (certyfikat w przygotowaniu). Oprogramowanie producenta pozwala na kategoryzowanie treści wideo jak i audio w bibliotekę multimedialną.

W zestawie znajduje się pilot Bluetooth z IR. Alternatywnie obsługa urządzenia możliwa jest z poziomu aplikacji mobilnej czy interfejsu web, jak i dotykowego wyświetlacza czołowego bez konieczności korzystania z monitora.

[zdjęcie odtwarzacza Zidoo Neo S]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl