Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - LinkBuds, bezprzewodowe, douszne słuchawki z innowacyjnym przetwornikiem pierścieniowym (17.02.2022)

Firma Sony wprowadziła bezprzewodowe, douszne słuchawki LinkBuds. Zastosowano w nich opracowany przez Sony przetwornik w formie pierścienia, co zapewnia przepuszczanie dźwięków z zewnątrz. Słuchawki są produkowane w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i ciemnoszarej, w cenie 899 złotych.

LinkBuds to słuchawki w pełni bezprzewodowe. Umiejscowiony przy wlocie do kanału słuchowego 12-milimetrowy, pierścieniowy przetwornik ma otwór w środkowej części i przepuszcza dźwięki z zewnątrz. Pozwala to słyszeć co dzieje się wokół w trakcie rozmowy przez telefon czy odtwarzania muzyki.

Słuchawki ważą tylko 4,1 grama. W przeciwieństwie do standardowych słuchawek ochronna powłoka membrany jest zintegrowana z obudową, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Słuchawki opracowano z wykorzystaniem obszernych danych o kształtach uszu, gromadzonych od czasu wprowadzenia przez Sony w 1982 roku pierwszych słuchawek dousznych.

LinkBuds obsługują funkcję Google Fast Pair, umożliwiającą parowanie z urządzeniami z systemem Android, a także odszukanie słuchawek. Funkcja Swift Pair ułatwi parowanie z tabletem lub komputerem z Windows 11 lub Windows 10.

Słuchawki są zgodne z Bluetooth w wersji 5.2 i mają efektywny zasięg do 10m. Wspierane są kodeki SBC i AAC. Aby ograniczyć opóźnienia i zapewnić wysoką jakość dźwięku nawet w miejscach narażonych na zakłócenia, sygnał Bluetooth jest przesyłany do obu słuchawek naraz. Zintegrowany procesor V1 zapewnia stabilność i ciągłość bezprzewodowej transmisji dźwięku.

Słuchawki spełniają normę ochrony przed wodą IPX4 (odporność na pot lub pryskającą wodę). Naładowane słuchawki pracują na akumulatorach przez 5,5 godziny odtwarzania muzyki lub 2,5 godziny ciągłej łączności z użyciem Bluetooth. Etui może zmagazynować energię na 12 godzin odtwarzania muzyki. Funkcja szybkiego ładowania pozwala w 10 minut naładować słuchawki na 90-minutowe odtwarzanie.

Aby zapewnić dobrą jakość rozmów przez telefon zastosowano technologię przechwytywania głosu, przetwarzającej sygnał mowy z wykorzystaniem zaawansowanych technik. Firmowy algorytm redukcji hałasu tłumi dźwięki z zewnątrz i wydobywa głos. Algorytm ten powstał dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu z użyciem ponad 500 milionów próbek głosu. Dzięki temu LinkBuds mają zapewniać swobodę rozmów pomimo otaczającego hałasu.

Zastosowano system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), który ma kompensować straty jakości utworów poddanych kompresji stratnej. Aktywowana z aplikacji Sony | Headphones Connect funkcja adaptacyjnej regulacji głośności automatycznie dostosowuje głośność do poziomu dźwięków w miejscu słuchania.

Słuchawki LinkBuds są zgodne z dźwiękiem 360 Reality Audio (wymagana aplikacja Sony i subskrypcja w serwisie muzycznycm), systemem Dolby Atmos i dźwiękiem przestrzennym 360.

Aby ułatwić obsługę wprowadzono funkcję Wide Area Tap (stukanie w szerokiej strefie). Dzięki niej nie trzeba dotykać samych słuchawek LinkBuds. Aby sterować odtwarzaniem, wystarczy dwa lub trzy razy stuknąć z przodu jednego z uszu. Należy stukać w strefie między płatkiem ucha a wgłębieniem i od miejsca powyżej małżowiny usznej do miejsca poniżej płatka ucha. Jeśli słuchawki reagują nieprawidłowo, można wyłączyć funkcję w aplikacji.

Kolejna aktywowana w aplikacji funkcja o nazwie Speak-to-Chat przydaje się gdy użytkownik ma zajęte ręce, a zacznie z kimś rozmawiać. Bez dotykania elementów sterujących odtwarzanie muzyki jest automatycznie wstrzymywane, a po zakończeniu rozmowy jest wznawiane. Można też natychmiast przywrócić przerwane przez Speak-to-Chat odtwarzanie muzyki, należy w tym celu stuknąć lewy lub prawy panel dotykowy.

Słuchawki mogą też pracować z asystentami głosowymi Google lub Alexa. Wymagana jest instalacja odpowiednich aplikacji i wykonanie konfiguracji.

Funkcja Szybki dostęp pozwala skonfigurować słuchawki LinkBuds do wznawiania odtwarzania z serwisu Spotify kilkoma stuknięciami, bez dotykania smartfona. Wymagana jest instalacja aplikacji Spotify i skonfigurowanie aplikacji Sony | Headphones Connect.

Słuchawki LinkBuds są zgodne z aplikacją Microsoft Soundscape. Dzięki temu użytkownicy mogą słyszeć nie tylko naturalne odgłosy z otoczenia, ale także sygnały dźwiękowe i powiadomienia o budynkach lub skrzyżowaniach. Wbudowany kompas i czujniki żyroskopowe pozwalają określić, w którą stronę zwrócona jest głowa i słyszeć dźwięki z tego kierunku bez trzymania smartfona.

W zestawie ze słuchawkami znajdują się wkładki dopasowujące w pięciu rozmiarach i przewód USB-C do ładowania.

[zdjęcie słuchawek Sony LinkBuds]
[zdjęcie słuchawek Sony LinkBuds - założone]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl