Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - Model 40n, wzmacniacz zintegrowany z wieloma wejściami i obsługą strumieniowania (15.02.2022)

Począwszy od marca 2022 dostępny ma być wzmacniacz zintegrowany Marantz Model 40n. W ofercie będą dwie wersje wykończenia: Marantz Black oraz Silver Gold. Cenę ustalono na 11.999 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

Model 40n ma bogaty zestaw wejść. Poczynając od obsługi sygnałów analogowych do dyspozycji są trzy wejścia liniowe RCA (czułość 220mV, 20kΩ) oraz wejście gramofonowe MM (czułość 2mV, 47kΩ) z przedwzmacniaczem Marantz Musical Phono EQ. Jest też wejście bezpośrednio do sekcji wzmacniacza mocy (czułość 1,6V, 15kΩ).

Dla sygnałów cyfrowych zainstalowano wejście koncentryczne i wejście optyczne. Nietypowym elementem dla produktów tej kategorii jest wejście HDMI ARC (Audio Return Channel), co umożliwia odtwarzanie dźwięku z telewizora.

Terminale głośnikowe są pojedyncze. Zainstalowano stałopoziomowe wyjście do nagrywania. Oprócz tego jest jeszcze dedykowane wyjście subwoofera z regulacją zwrotnicy.

Model 40n ma port sieciowy Ethernet i oferuje także bezprzewodowe przesyłanie sygnału przez Wi-Fi i Bluetooth, także z wykorzystaniem Apple AirPlay 2. Obsługiwana jest technologia HEOS Built-in, pozwalająca na prace w systemach wielopokojowych. Daje to dostęp do serwisów strumieniowych takich jak Spotify Connect, Amazon Music, Tidal, radia internetowego TuneIn i wielu innych. Odtwarzanie dźwięku w całym systemie Heos działa nie tylko w przypadku muzycznych serwisów strumieniowych, ale także z dowolnego komponentu podłączonego do Model 40n, w tym gramofonu.

Zainstalowano też port USB typ A, co pozwala podłączyć nośniki z plikami. Model 40n obsługuje sygnały PCM 192kHz/24bity oraz DSD do 5.6 MHz.

Wzmacniacz został wyposażony w pilota oraz współpracuje z asystentami głosowymi Siri, Alexa i Google. Dostępność usług może się różnić w zależności od kraju.

Sekcja wzmacniacza pracuje klasie A/B i ma moc na kanał 70W/8Ω (100W/4Ω). Zastosowano po cztery tranzystory wyjściowe na kanał, ciężkie miedziane uzwojenie i bardzo krótkie ścieżki sygnałowe obniżające impedancję wewnętrzną. Zaimplementowano autorskie moduły wzmacniaczy hiperdynamicznych (HDAM). Na wyposażeniu jest regulacja barwy (niskie, wysokie) i regulacja balansu, a także przełącznik Source Direct pozwalający pominąć te układy.

[zdjęcie wzmacniacza Marantz Model 40n]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz Model 40n - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl