Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SHURE - bezprzewodowe słuchawki nauszne Aonic 40 i douszne Aonic Free (3.02.2022)

Firma Shure wprowadziła dwa modele słuchawek bezprzewodowych. Są to nauszne słuchawki Aonic 40 oraz dokanałowe Aonic Free. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

Shure Aonic 40 (cena 1.199 zlotych) dostępne są w dwóch kolorach, czarnym i białym. Słuchawki te są według firmowych materiałów wytrzymałe dzięki użyciu solidnych materiałów, takich jak lotniczej klasy aluminium oraz wzmacniany włóknem szklanym nylon. Przy tym ich masa nie jest duża. Można je złożyć na płasko do transportu w załączanym etui.

Shure ma doświadczenie w konstruowaniu nie tylko mikrofonów, ale także słuchawek. W Aonic 40 zastosowano autorskie przetworniki dynamiczne z kompozytowymi membranami o średnicy 40mm, które napędzane są przez zoptymalizowane, neodymowe układy magnetyczne.

Aonic 40 w pełni wspiera standard Bluetooth 5, obsługując także kodeki aptX, wysokiej rozdzielczości aptX HD, AAC i SBC. Zasięg wynosi do 10m. Wbudowany akumulator pozwala na pracę do 25 godzin.

Na wyposażeniu jest system ANC eliminujący hałasy z zewnątrz. Siłę działania tego systemu można regulować dzięki trzem ustawieniom. Dostępny jest też - za naciśnięciem przycisku - tryb środowiskowy, który pozwala usłyszeć dźwięki z zewnątrz bez zdejmowania słuchawek z głowy.

Dostępna jest dedykowana aplikacja ShurePlus PLAY na systemy iOS oraz Android. Można z jej pomocą regulować poziom działania systemu tłumienia szumów otoczenia, a także skorzystać z zaawansowanej korekcji barwy dźwięku. Dostępne są ustawienia predefiniowane, a oprócz tego można stworzyć własny profil brzmienia. Ustawienia te zapisywane są bezpośrednio w pamięci słuchawek, przez co można je przenosić między aplikacjami i podłączonymi urządzeniami.

Odpowiednio zaprojektowane mikrofony kierunkowe maja zapewniać wysoką jakość połączeń telefonicznych, z wysoką wyrazistością głosu użytkownika niezależnie od otoczenia. Dwukierunkowy port USB-C pozwala na komunikację z mikrofonem także za pomocą kabla. Wejście w standardzie mini-jack 3.5mm pozwala podłączyć się do zewnętrznych analogowych źródeł dźwięku.

Dane techniczne Shure Aonic 40:

Shure Aonic Free (cena 909 złotych) to zaprojektowane od podstaw słuchawki dokanałowe, dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, grafitowej oraz czerwonej. Jest to pierwszy model bezprzewodowych słuchawek marki Shure, który oferuje tak szeroki wachlarz funkcjonalności.

W Aonic Free zastosowano autorskie przetworniki dynamiczne, wysokiej klasy wzmacniacze sygnału audio oraz precyzyjnie zaprojektowane zasilanie. Słuchawki obsługują najnowszy standard Bluetooth 5, zapewniają stabilność połączenia, a także zasięg do 10 metrów. Można korzystac z kodeków aptX, AAC oraz SBC. Same słuchawki na jednym ładowaniu oferują do 7 godzin odtwarzania muzyki, a razem z etui do 21 godzin.

Producent podaje, że dzięki swojej konstrukcji (technologia Sound Isolating) słuchawki skutecznie, w naturalny sposób blokują hałas z otoczenia. Aonic Free wyposażone są w tryb środowiskowy, który umożliwia usłyszenie dźwięków z zewnątrz. Tryb ten można włączyć za pomocą przycisku na słuchawce, a także dzięki funkcji PausePlus w dołączonej aplikacji. Funkcja ta automatycznie włączy tryb środowiskowy za każdym razem, kiedy wstrzymamy odtwarzanie muzyki.

Poprzez darmową aplikację zaprojektowaną przez Shure dla słuchawek bezprzewodowych tej marki użytkownik ma dostęp do wielu funkcji. ShurePlus PLAY pozwoli dostosować brzmienie z pomocą korektora graficznego, włącznie ze stworzeniem własnych ustawień. Ponadto umożliwia dostosowanie funkcjonalności przycisków, trybu środowiskowego oraz komunikatów do indywidualnych preferencji.

Dane techniczne Shure Aonic Free:

[zdjęcie słuchawek Shure Aonic 40]
[zdjęcie słuchawek Shure Aonic Free]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl