Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRO-JECT - automatyczny gramofon A1 z wkładką Ortofon (1.02.2022)

W lutym 2022 do sprzedaży w Polsce ma wejść gramofon automatyczny Pro-Ject A1, pierwszy model serii Automat. Jego cenę detaliczną ustalono na 1.799 złotych (dystrybucja Horn Distribution).

Powstały w 1991 Pro-Ject Audio Systems jest znanym producentem gramofonów. Wychodząc naprzeciw oczekiwanim klientów, którzy obawiają się samodzielnej instalacji i skomplikowanego użytkowania, zadecydowano o opracowaniu gramofonu automatycznego. Model A1 jest produkowany ręcznie w Niemczech przez tradycyjną manufakturę z długim i bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie. Komponenty A1 są w 98-99% wykonane i wyprodukowane w Niemczech.

Pro-ject A1 posiada w pełni automatyczny start/stop, przy czym automatyka jest całkowicie odłączona i oddzielona przez cały czas trwania odtwarzania. W pełni mechaniczna automatyka jest załączana po naciśnięciu przycisku start, a ramię gramofonu jest automatycznie przesuwane do rowka. Podczas odtwarzania automatyka nie ma wpływu na jakość odtwarzania, ponieważ działa ona całkowicie mechanicznie, bez stosowania dodatkowej elektroniki.

Masywna obudowa z MDF-u jest wykonana tak by uniknąć pustych przestrzeni, gdzie tylko było to możliwe. Pozostawiono miejsce na umieszczenie wszystkich wewnętrznych elementów A1. Masa obudowy redukuje niepożądane rezonanse i odsprzęga A1 od wpływów zewnętrznych.

Aluminiowy talerz jest najpierw tłoczony, potem gięty i na końcu perforowany. Od wewnątrz dodawany jest pierścień tłumiący, aby zwiększyć masę i zredukować rezonanse. W kolejnym etapie talerz jest obracany i precyzyjnie wyważany, aby zminimalizować kołysanie i drżenie (wow and flutter). Na końcu talerz otrzymuje gładką, czarną powłokę lakierniczą.

Zastosowano napęd paskowy. Silnik jest sterowany elektronicznie, elektroniczna jest też zmiana prędkości obrotowej pomiędzy 33 i 45 obrotów na minutę. A1 ma wbudowany przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy. Można podłączyć ten gramofon do dowolnego wejścia liniowego lub skorzystać z zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego. A1 dostarczany jest z kablem gramofonowym Connect it E. Jest to przewód typu semi-balanced, ekranowany, o niskiej pojemności.

A1 wyposażony jest w 8,3-calowe, ultralekkie aluminiowe ramię. Efektywna długość to 211mm, a overhang wynosi 19,5mm. Nowo opracowana, antymagnetyczna główka jest wykonana z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, co daje niską masę i wysokie tłumienie. Instalowana jest wkładka Ortofon OM10. Siła nacisku i antyskating są fabrycznie ustawione, dzięki czemu A1 jest bardzo szybko gotowy do pracy.

Nowe nóżki wykorzystują wewnętrzną warstwę tłumiącą z silikonu, aby zapewnić izolację od podłoża.

W zestawie z gramofonem załączana jest filcowa mata, wspomniany wyżej kabel, pokrywa i adapter dla 7-calowych singli.

Masa gramofonu to 5,6kg. Jego wymiary to 430 * 130 * 365 mm. Pobór mocy wynosi 1,5W.

[zdjęcie gramofonu Pro-ject Automat A1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl