Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - C12000, lampowo-tranzystorowy przedwzmacniacz analogowy w dwóch obudowach (31.01.2022)

Na polski rynek wszedł stereofoniczny przedwzmacniacz McIntosh C12000. Urządzenie to mieści się w dwóch obudowach i bazuje głównie na układach lampowych, ale ma też sekcje tranzystorowe. Cena detaliczna wynosi 79.900 złotych (dystrybucja HiFi Club).

Aby uzyskać jak najlepsze osiągi układy audio przedwzmacniacza są umieszczone w jednej obudowie (C12000ST), a układy zasilania i sterowania w drugiej obudowie (C12000C). Funkcje sterujące są realizowane mikroprocesorowo.

Układy audio przedwzmacniacza są zrównoważone. W obu częściach zastosowano wewnątrz topologię dual mono, kanały są od siebie izolowane zarówno elektrycznie jak i mechanicznie. Obudowy są połączone parą specjalnie zaprojektowanych, ekranowanych kabli. Do obsługi można wykorzystać pilota lub przyciski i gałki na obudowie.

Na module przedwzmacniacza znajduje się 12 wejść: 6 symetrycznych XLR, 4 niesymetryczne RCA i 2 gramofonowe RCA. Wzmocnienie na wejściach liniowych wynosi 15dB. Przedwzmacniacz nie ma regulacji barwy.

Obydwa wejścia gramofonowe można skonfigurować do pracy z wkładkami MM lub MC. Na wejściach gramofonowych dostępny jest wybór wartości wzmocnienia 40dB lub 46dB dla MM oraz 58dB lub 64dB dla MC, a także możliwość wyboru pojemności i rezystancji. Sekcja przedwzmacniacza gramofonowego ma układ oparty na lampach 12AX7A. W każdym kanale pracują dwie takie lampy w zrównoważonej konfiguracji.

Układy wyjściowe są zdublowane, jest wersja lampowa i tranzystorowa. Sekcja lampowa ma dwie lampy 12AT7 oraz jedną 12AX7A na kanał. Sekcja tranzystorowa wykorzystuje zrównoważony wzmacniacz operacyjny. Do wyboru są cztery wyjścia: lampowe symetryczne, tranzystorowe symetryczne, jedno stałopoziomowe niesymetryczne i jedno programowane (do wyboru lampowe lub tranzystorowe). Na wyposażeniu jest funkcja obejścia dla kina domowego (Home Theater Pass Through).

Do sterowania słuchawek służy wbudowany wzmacniacz słuchawkowy High Drive. Może on pracować z bardzo zróżnicowanymi słuchawkami. Do wyboru są trzy zakresy impedancji obciążenia, 16-40Ω, 40-150Ω, 150-600Ω. Użytkownik może też skorzystać z układu HXD (Headphone Crossfeed Director) do zmiany sposobu odtwarzania przestrzennego.

Chassis obu modułów wykonano ze stali nierdzewnej. Zastosowano klasyczne dla McIntosha panele z czarnego szkła, niebieskie wskaźniki, charakterystyczne gałki, podświetlane logo i aluminiowe uchwyty. Na części sterującej znajdują się porty wyzwalczy i porty do przekazywania sygnałów zdalnego sterowania, a także port sterowania RS232.

Dane techniczne McIntosh C12000:

[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C12000]
[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C12000 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl