Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PERREAUX - wzmacniacz zintegrowany 200iX z wejściami analogowymi i cyfrowymi (29.01.2022)

Nowozelandzka firma Perreaux wprowadziła do oferty nowy, bogato wysposażony, stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany 200iX. Zalecana cena w dolarach amerykańskich wynosi 6.495 USD.

Praca nad projektem trwały ponad dwa lata. Wzmacniacz jest produkowany w Dunedin w Nowej Zelandii. Producent oferuje możliwość wykonania wzmacniacza w dowolnym kolorze. Przy zamówieniu trzeba podać cyfrowy obraz odniesienia lub podać numer koloru z wzornika.

Dostępny jest opcjonalny zestaw do montażu wzmacniacza w szafce. Przewidziano możliwość instalacji osobno kupowanych stopek izolacyjnych, a także dwa warianty ilości stopek, czterech lub trzech. Informacje o pracy wzmacniacza pokazuje monochromatyczny wyświetlacz OLED o regulowanej jasności.

200iX ma wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy oparty na układzie SABRE Pro 9038 DSD (24 bity, 384k). Na wyposażeniu są liczne wejścia cyfrowe: 2 SPDIF koncentryczne (RCA, 75Ω, sprzężenie transformatorowe), 2 SPDIF optyczne (Toslink), 1 USB (Typ B, do połączenia z komputerem, asynchroniczne, galwanicznie izolowane) oraz 1 AES EBU (XLR). Można też odbierać sygnał bezprzewodowo przez Bluetooth.

Dla źródeł analogowych zainstalowano jedno wejście symetryczne XLR, jedno wejście gramofonowe RCA i 4 liniowe wejścia niesymetryczne RCA. Jedno z wejść RCA przystosowano do pracy w systemach kina domowego. Jest też bezpośrednie wejście RCA na sekcję wzmacniacza mocy.

Oprócz pojedynczych terminali głośnikowych zainstalowano wyjście RCA z przedwzmacniacza i wyjście liniowe RCA (do nagrywania).

Wbudowano też pracujący w klasie A wzmacniacz słuchawkowy SXH2. Może on pracować ze słuchawkami o impedancji z zakresu 8 - 600 omów. Wzmacniacz słuchawkowy ma osobne zasilanie, funkcję oszczędzania energii i dwa tryby pracy z wysoką lub niską mocą. Wyjście słuchawkowe to jack 6,35mm.

Sekcja wzmacniacza mocy pracuje w klasie AB i opiera się na tranzystorach MOSFET. Dostępny jest tryb pracy z niskimi impedancjami obciążenia, co pozwala na podłączenie głośników o impedancji 1-2Ω.

Na wyposażeniu jest wyjście wyzwalacza, a także wejście i wyjście do przekazywania sygnałów sterowania.

Do sterowania można wykorzystać darmowe aplikacje Perreaux (Bluetooth) na iOS lub Androida lub dostarczonego pilota. Funkcje kontrolne realizuje elektrycznie izolowany mikroprocesor.

200iX ma też układy zabezpieczające sam wzmacniacz jak i podłączone głośniki. Zabezpieczenia dotyczą zasilacza, nadmiernego prądu, nadmiernej temperatury, składowej stałoprądowej. Zabezpieczenie są opisane jako nieinwazyjne i nie degradujące sygnału audio.

Dane techniczne Perreaux 200iX:

[zdjęcie wzmacniacza Perreaux 200iX]
[zdjęcie wzmacniacza Perreaux 200iX - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl