Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAVIS ACOUSTICS - dwa nowe modele kolumn w serii Krypton (25.01.2022)

Seria kolumn Davis Acoustics Krypton została poszerzona o dwa nowe modele. Do niedużej kolumny podłogowej Krypton 6 dołaczył model podstawkowy Krypton 3 oraz większa kolumna podłogowa Krypton 9. Dystrybucję w Polsce prowadzi Trimex.

Krypton 3 (cena 4.690 zł/para, taka sama dla wszystkich trzech wersji wykończenia) przeznaczony jest do pomieszczeń od 12 do 25 m2, do ustawienia na podstawkach o wysokości okolo 60cm. Jest to dwudrożna konstrukcja bass-reflex z płaskim, prostokątnym otworem na przedniej ściance. Zastosowano pojedyncze terminale. Oferowane są trzy rodzaje wykończenia: Classik (American Walnut), Technik (Black Ash) oraz Nordik (Light Oak).

Davis od pewnego czasu produkuje membrany z kevlaru w kolorze czarnym. W przypadku serii Krypton wersja kolorystyczna Technik (czarna) ma żółte membrany. Wykończenia Classik i Nordik mają kevlarowe membrany głośników w kolorze czarnym.

Głośnik wysokotonowy ma 28-milimetrową tekstylną kopułkę. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 13 cm ma membranę kevlarową. Kolumna dostarczana jest z pochyloną podstawą i antypoślizgowymi podkładkami. Zalecane jest pozostawienie co najmniej 30 cm odstępu od ścian tylnych i bocznych oraz skierowanie zestawów nieco w kierunku obszaru odsłuchowego, aby uzyskać dobry efekt trójwymiarowości.

Dane techniczne Krypton 3:

Krypton 9 (cena 9.490 zł/para, taka sama dla wszystkich trzech wersji wykończenia) to największa kolumna podłogowa z tej serii, zalecana do pomieszczeń od 30 do 50 m2. Jest to konstrukcja trójdrożna. 28-milimetrowy głośnik wysokotonowy z tekstylną kopułką i 13-centymetrowy średniotonowy z kevlarowa membrana są wspólne dla wszystkich modeli. Do zakresu niskich tonów zastosowano dwa głośniki niskotonowe o średnicy 17 cm (6,5 cala), z membranami z celulozy, w obudowie bass reflex. Płaski, prostokątny port bass-reflex znajduje się na przedniej ściance. Oferowane są trzy rodzaje wykończenia: Classik (American Walnut), Technik (Black Ash) oraz Nordik (Light Oak).

Kolumna dostarczona jest wraz z pochyloną podstawą, narzędziami instalacyjnymi i kolcami odsprzęgającymi od podłoża. Zalecane jest pozostawienie przestrzeni za tylną i boczną ścianą oraz skierowanie zestawów nieco w kierunku obszaru odsłuchowego, aby uzyskać dobry efekt trójwymiarowości.

Dane techniczne Krypton 9:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Davis Acoustics Krypton 3]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Davis Acoustics Krypton 9]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl