Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - bezprzewodowy zestaw głośnikowy ACRO BE100 (19.01.2022)

Od lutego 2022 na polskim rynku ma być dostępny bezprzewodowy zestaw głośnikowy Astell&Kern ACRO BE100. Cena detaliczna wynosi 1.999 zł (dystrybucja MIP).

Wzornictwo nawiązuje do firmowej stylistyki. Frontowa, metalowa maskownica wykorzystuje trójkątne kształty. Boki pokryto sztuczną skórą. Na górze umieszczono aluminiowe, karbowane pokrętło do regulacji poziomu głośności.

Zastosowano pojedynczy, autorski, 4-calowy głośnik niskośredniotonowy z kevlarową membraną. Z tyłu obudowy znajduje się port bass-reflex. Wnętrze zestawu wytłumiono aby wygłuszyć rezonanse. Dwa 1,5-calowe głośniki wysokotonowe mają jedwabne membrany.

Wbudowane wzmacniacze pracujące w klasie D mają łączną moc 55W (1*25W + 2*15W). Zostały one specjalnie zaprojektowane do tego modelu. Zwrotnica jest zrealizowana w postaci cyfrowej. Dodatkowo zastosowano aktywną kontrolę zakresu dynamiki tak, aby chronić przetworniki przez przesterowaniem przy najwyższej głośności. Na wyposażeniu jest też pięciopozycyjna regulacja niskich i wysokich tonów.

ACRO BE100 posiada 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy. O ile większość głośników Bluetooth korzysta z konwertera wbudowanego w układ odbiornika Bluetooth, w tym przypadku zastosowano przetwornik bazujący na technologii znanej z przenośnych odtwarzaczy Astell&Kern.

Nowoczesny układ obsługuje łączność Bluetooth 5.0. Wspierane są kodeki AAC, aptX HD (48 kHz) oraz LDAC (96 kHz). Dla zminimalizowania jittera układ Bluetooth posiada swój własny oscylator o dokładności 50ps.

Na wyposażeniu jest ponadto wejście liniowe w postaci gniazda 3.5mm, co umożliwia podłączenie przenośnych odtwarzaczy i innych urządzeń.

W wybranych krajach dostępna jest wersja z wbudowanym tunerem FM. Dotyczy to też Polski. Programator ma pamięć kilkunastu stacji. Dokręcana antena umożliwia odbiór sygnału w rejonach gdzie zasięg jest słabszy.

Dane techniczne ACRO BE100:

[zdjęcie bezprzewodowego głośnika Astell&Kern ACRO BE100]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl