Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - zaawansowany odtwarzacz przenośny FiiO M17 (14.01.2022)

Na rynek wszedł przenośny odtwarzacz FiiO M17. Jest on dostępny w Polsce w cenie 8.490 zł (dystrybucja MIP).

M17 ma na wyposażeniu 4 gniazda słuchawkowe, dwa niesymetryczne (3.5mm, 6.35mm) oraz dwa symetryczne (2.5mm, 4.4mm). Do dyspozycji jest wejście i wyjście S/PDIF zrealizowane na złączu koncentycznym oraz dwa złącza USB. Jedno z nich to USB 3.0 dla szybkiej transmisji danych, drugie zaś to USB 2.0, do którego można podłączyć pamięć masową lub zewnętrzny przetwornik cyfrowo analogowy. W tym ostatnim wariancie, FiiO M17 może działać, jako transport cyfrowy. Nowoczesny chipset (QCC5124) obsługuje odbiór sygnału przez Bluetooth (wersja 5.0), także z obsługą kodeków LDAC, aptX HD i aptX Low Latency.

Odtwarzacz wspiera natywnie sygnały PCM aż do DXD (32bity/384kHz) oraz sygnały DSD aż do DSD512. Regulację głośności można wykonać pokrętłem potencjometru lub przyciskami sterującymi.

Każdy z kanałów w M17 zawiera układ przetwornika cyfrowo-analogowego ESS9038Pro. Współpracują one z oscylatorami NDK o femtosekundowej precyzji, co przekłada się na bardzo niski poziom jittera.

W M17 zastosowano wzmacniacz słuchawkowy THX AAA-788+, opracowany przez FiiO wraz z firmą THX. Jest to ulepszona wersja wcześniejszego układu. W porównaniu do oryginału zwiększono moc wyjściową o ponad 200%. M17 oferuje aż 3.000 mW na kanał przy obciążeniach o niższej impedancji. W torze wzmacniacza słuchawkowego zastosowano wysokiej jakości, selekcjonowane elementy.

Jeżeli FiiO M17 zasilany jest z wbudowanego akumulatora dostępne są cztery tryby wzmocnienia: niski, średni, wysoki i tryb słuchawek. Jednakże w przypadku zasilania z sieci, dostępny jest tryb słuchawek, który oferuje poziom mocy właściwy dla urządzeń stacjonarnych. Przy korzystaniu z symetrycznego wyjścia słuchawkowego dostępne jest wzmocnienie na poziomie 16dB, co pozwala wysterować wymagające słuchawki planarne.

Ze względu na wysoką moc ważna jest kontrola poziomu temperatur urządzenia. Dlatego w M17 zastosowano zaawansowany, pasywny układ chłodzący, który zawiera chłodzenie cieczą odprowadzające ciepło do będącej radiatorem obudowy typu unibody. Dodatkowo w pakiecie z odtwarzaczem jest specjalna podstawka na biurko posiadająca wbudowany cichy, wolnoobrotowy wentylator. Przyda się ona przy dłuższych odsłuchach w gorące dni.

W FiiO M17 zastosowano dwie osobne sekcje zasilania, jedna korzysta z wbudowanego akumulatora, druga to zewnętrzne zasilanie sieciowe. W przypadku korzystania z zewnętrznego źródła energii napięcie w układach analogowych jest podniesione o 35% do 11.5V, co poprawia możliwości wysterowania najtrudniejszych słuchawek. Wbudowana w FiiO M17 bateria ma pojemność 9200 mAh. Zapewnia to czas czuwania ponad 1.000 godzin, czas odtwarzania z wyjściem niesymetrycznym około 10,6 godziny, czas odtwarzania z wyjściem symetrycznym około 8,6 godziny. System ładowania baterii wspiera szybkie ładowanie w trybie QC4.0+PD. W tym trybie ładowanie trwa około 4,5 godziny.

M17 posiada ekran dotykowy o przekątnej 5.99 cala i rozdzielczości 1080*2160. Zadania obliczeniowe wykonuje układ Qualcomm Snapdragon 660. Zainstalowano pamięć RAM 4GB. USB obsługuje układ XMOS XUF208. Pamięć stała to 64GB, z czego około 46GB jest dostępne dla użytkownika. Gniazdo na karty micro-SD pozwala poszerzyć pamięć do 2TB.

Dane techniczne FiiO M17:

[zdjęcie odtwarzacza FiiO M17]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl