Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HIFIMAN - zaawansowane, zamknięte słuchawki planarne HE-R10P (13.01.2022)

W najnowszej serii HE-R10 marki HiFiMan oprócz modelu z przetwornikiem dynamicznym znalazły się też słuchawki planarne HE-R10P. Ich cena wynosi 25.995 zł (dystrybucja Rafko).

W słuchawkach HE-R10P zastosowano sprawdzoną technologię Topology Diaphragm. Jest ona inspirowana pracą doktorską dr. Fang Bian, założyciela firmy HiFiMan. Struktury na powierzchni nanocienkiej membrany są starannie uformowane aby otrzymać parametry akustyczne nieosiągalne standardowymi metodami.

Technologia Stealth Magnets (niewidzialne magnesy) polega na zastosowaniu po obu stronach membrany magnesów, których kształt zapewnia bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do ucha i redukcję zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie. Technologia firmy HiFiMan zmniejsza turbulencje i dyfrakcje fal dźwiękowych.

Sprawność przetworników HE-R10P pozwala na pracę zarówno z przenośnymi odtwarzaczami jak i stacjonarnymi wzmacniaczami słuchawkowymi.

Przetwornik umieszczony jest wewnątrz dużej, drewnianej muszli wykonanej z litego drewna wiśniowego. Obudowa R10P jest wewnątrz pusta i przez to tworzy komorę, w której dźwięk rezonuje w sposób dopasowany do kształtu ucha. Miękkie poduszki, obszyte na zewnątrz wysokiej jakości jagnięcą skórą, wykonano z pianki zapamiętującej kształt i ustawiono pod kątem, który zapewnia dopasowanie do anatomii ucha zewnętrznego oraz izolację od dźwięków z zewnątrz.

Wytrzymały pałąk ma zapewnić równomierne rozłożenie ciężaru na głowie. Do wykonania muszli wykorzystano technologię CNC oraz aluminium klasy lotniczej.

Słuchawki HiFiMAN HE-R10P są dostarczane w pokaźnej walizce. Dołączane są trzy wysokiej jakości kable z monokrystalicznej miedzi w czarnym, nylonowym oplocie. Do słuchawek kable podłącza się do pojedynczego gniazda TRSS 3.5mm osadzonego w dolnej części lewej muszli. Zestaw składa się z następujących kabli:
- niesymetryczny 1,5m, zakończony wtykiem 3,5 mm
- symetryczny 3m, zakończony wtykiem XLR
- niesymetryczny 3m zakończony wtykiwm 6,35 mm.

Dane techniczne słuchawek HiFiMAN HE-R10P:

[zdjęcie słuchawek HiFiMan HE-R10P]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl