Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FONOGRAFIA - spadek globalnej sprzedaży (16.04.2002)

Zrzeszenie przemysłu fonograficznego IFPI podsumowało statystyki za rok 2001. Jak można było się spodziewać na podstawie wcześniejszych doniesień z poszczególnych rynków odnotowano spadek sprzedaży.

W skali globalnej obroty zmniejszyły się o 5% pod względem wartości (33,7 mld USD w detalu) oraz o 6,5% pod względem ilości sprzedanych nośników. Sprzedaż albumów CD spadła o 5% (2,398 mln w porównaniu z 2,523 mln w 2000), sprzedaż singli zmalała o 16%, a kasety odnotowały spadek 11% (658 mln zamiast 740 mln).

Z grona najważniejszych rynków wzrost odnotowano we Francji (10%) oraz w Wielkiej Brytanii (5%). W obydwu krajach zdecydowanie dominowały płyty wydane przez lokalnych artystów. We Francji rodzimi wykonawcy wydali 18 z 20 najlepiej sprzedawanych płyt, a Wielkiej Brytanii rodzimi wykonawcy zajęli 7 pierwszych miejsc w statystykach sprzedaży. Poza tym wzrost odnotowano też w kilku krajach innych krajach. W Chinach o 15%, w Indiach też o 15%, oraz w Rosji o 17%.

Wśród krajów, które odnotowały spadek można wymienić Stany Zjednoczone (4.5%), Kanadę (9.6%), Niemcy (9,2%), Włochy (8.6%), Austrię (9.8%), Danię (14.8%), Japonię (9.4%), Brazylię (25%), Meksyk (16%) i Polskę (28%).
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl