Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MONOPRICE - trzy subwoofery Monolith z certyfikatem THX (7.01.2022)

Na polski rynek weszły trzy subwoofery amerykańskiej marki Monoprice, z przetwornikami o średnicy 10, 12 oraz 15 cali. Są one przeznaczone zarówno do kina domowego jak i muzycznych systemów stereo. Dystrybucję prowadzi MIP.

W każdym modelu zastosowano specjalnie opracowany przetwornik subniskotonowy. Wszystkie głośniki w subwooferach z serii Monolith zostały zaprojektowane przy użyciu systemu projektowego Klippel. Dwuwarstwowe membrany wykonane są z pulpy o długich włóknach i z włókna szklanego. Zawieszenia są opotymalizowane z wykorzystaniem metody elementów skończonych i wykonane z NBR (guma nitryl budadien). Układy napędowe głośników też są zoptymalizowane metodą elementów skończonych, mają dwa aluminiowe pierścienie zwierające i podcięty nabiegunnik T ze skupionym polem magnetycznym. Cewki są nawijane wysokotemperaturowym drutem aluminiowym na karkasach z anodyzowanego na czarno aluminium.

Producent podkreśla, że ze względu na wysokie ciśnienia wewnątrz subwooferów istotnym elementem jest obudowa. Jako material zastosowano HDF, który jest sztywniejszy od popularnego MDFu. Dodatkowo wewnątrz znajduje się pionowe i poziome ożebrowanie. Mocowanie portów bass-refleks też zostało specjalnie zaprojektowane. Obudowy mają wykończenie zewnętrzne Black Ash.

Subwoofery mają porty bass-refleks, ale na wyposażeniu są też zatyczki pozwalające przejść do trybu pracy z obudową zamkniętą. Układy DSP pozwalają dopasować charakterystyki dla obudowy bass-reflex lub zamkniętej, a także zoptymalizować je do trybu pracy THX lub z rozciągniętym pasmem.

Subwoofery mogą być włączone na stałe lub wyłączane automatycznie po 30 minutach bezczynności.

Wszystkie trzy modele mają po dwa gniazda wejściowe RCA, gniazdo wejściowe XLR i wyjście przelotowe XLR (bypass). Można regulować poziom w zakresie +15dB/-20dB. Dostępna jest regulacja zwrotnicy w zakresie 40Hz-160Hz, a w razie potrzeby można skorzystać z zewnętrznego filtrowania i pominąć zwrotnicę.

Monolith by Monoprice 10" THX ULTRA 500W (model 24456, cena 2.999 złotych) to najmniejszy z trzech nowych modeli. Głośnik o rozmiarze 25cm ma cewkę o średnicy 60mm oraz specjalnie zaprojektowany układ magnetyczny zapewniający liniowość współczynnika BxL, a przez to niskie zniekształcenia nawet przy dużych poziomach głośności. Zastosowano pojedynczy port bass-reflex. Wzmacniacz o mocy 500 W jest wyprodukowany przez firmę Texas Instruments.

Dane techniczne subwoofera 10 cali:

Monolith by Monoprice 12" THX ULTRA 500W (model 24457, cena 4.999 złotych) to model środkowy. Głośnik o rozmiarze 30cm ma cewkę o średnicy 60mm. Zastosowano podwójny port bass-reflex. Wzmacniacz ma moc 500W RMS oraz blisko 900W mocy w impulsie. W obudowie zastosowano dwa porty bass-reflex o średnicy 88,5 mm.

Dane techniczne subwoofera 12 cali:

Monolith by Monoprice 15" THX ULTRA 1000W (model 24458, cena 8.490 złotych) to najwyższy model z tej trójki. Przetwornik o rozmiarze 15 cali ma cewkę o średnicy 60mm. Zastosowano potrójny port bass-reflex. Wzmacniacz klasy D od Texas Instruments dysponuje mocą 1000W.

Dane techniczne subwoofera 15 cali:

[zdjęcie subwoofera Monoprice Monolith 15 cali]
[zdjęcie subwoofera Monoprice Monolith - płyta tylna]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl