Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MCINTOSH - nowa wersja procesora audio-wideo MX123 (22.12.2021)

Na polski rynek weszła nowa wersja bogato wysposażonego procesora audio-wideo McIntosh MX123. Jego cenę ustalono na 42.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

Aktualna wersja MX123 obsługuje sygnały wideo 8K/60Hz oraz 4K/120Hz. Możliwe jest też skalowanie niższych rozdzielczości do 8K.

Do dyspozycji jest 7 wejść HDMI oraz 3 wyjścia HDMI. Wszystkie one wspierają HDCP 2.3, kolor 4:4:4 i Rec.2020, dynamic lip-sync i przekazywanie wideo 3D (pass-through). Wszystkie pracują też z sygnałami HDR (static HDR, Dynamic HDR, HDR10+, HLG, Dolby Vision w tym o niskim opóźnieniu). Wszystkie porty HDMI obsługują 4K/60Hz, a trzy z nich pozwalają na pracę z wyższymi rozdzielczościami. Jedno wejście i dwa wyjścia HDMI obsługują 8K/60Hz i 4K/120Hz.

Porty HDMI z obsługą 8K/60Hz i 4K/120Hz są też kompatybilne z takimi technologiami jak: Quick Media Switching (QMS), Auto Low Latency Mode (ALLM), Quick Frame Transport (QFT) i Variable Refresh Rate (VRR). Jedno z wyjść HDMI obsługuje kanał zwrotny ARC/eARC (Enhanced Audio Return Channel).

MX123 jest w pełni kompatybilny z formatami audio 3D jak Dolby Atmos (w tym Dolby Atmos Height Virtualizer), DTS:X Pro, Auro-3D, Sony 360 Reality Audio oraz MPEG-H Audio (otwarty standard ISO do zaawansowanych systemów audio UHD-TV i strumieniowania).

Układy przetwarzania cyfrowego pozwalają na obsługę 13.2 kanałów. Analogowe wyjścia całego zestawu 13.2 kanałów są dostępne zarówno w formie symetrycznych gniazd XLR jak i niesymetrycznych RCA.

Oprócz tego dostępne są liczne inne wejścia i wyjścia audio i wideo, a także gniazda dla wyzwalaczy i sterowania. Dla obsługi sygnałów audio i wideo zainstalowano:
- 4 wejścia cyfrowe audio (2 optyczne, 2 koncentryczne)
- 1 symetryczne wejście audio
- 8 niesymetrycznych wejść audio, w tym jedno gramofonowe MM
- wejście audio 7.1-kanałowe, niesymetryczne
- 3 wejścia wideo komponentowe i 4 kompozytowe
- 1 wejście USB Type A
- 2 niesymetryczne wyjścia audio
- 2 kompozytowe i 1 komponentowe wyjścia wideo
- 2 niesymetryczne wyjścia audio dla stref (strefa 2, strefa 3).

Każdy osobny kanał audio ma swój 32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy. Obsługiwane są pliki audio DSD128 oraz ALAC 192kHz. Do kształtowania brzmienia są zainstaloweane regulatory barwy (bas, wysokie) oraz 9-pasmowy korektor.

MX123 obsługuje Apple AirPlay 2, transmisje Bluetooth oraz Spotify Connect. AirPlay 2 pozwala na pracę w trybie multiroom audio i sterowanie głosowe przez Siri. Połączenie sieciowe można nawiązać przewodowo przez Ethernet lub bezprzewodowo przez dwuzakresowe WiFi 2.4/5GHz.

Zainstalowano system kalibracji Audyssey MultEQ XT32, co pozwala dopasować się do akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Możliwa jest praca z zewnętrznymi systemami sterowania (certyfikaty Connects with Control4, Works with Crestron Home), sterowanie sieciowe IP oraz kowencjalnalne sterowanie z wykorzystaniem pilota czy bezpośrednio na samym urządzeniu.

MX123 jest zgodny ze specyfikacją IMAX Enhanced opracowaną przez IMAX i DTS aby zapewnić najwyższy poziom osiągów dla audio i wideo.

Masa MX123 wynosi 14 kg, a jego wymiary SWG to 44,45 * 19,37 * 49,53 cm (łącznie z nóżkami, gałkami i podłączonym nośnikiem USB).

[zdjęcie procesora audio-wideo McIntosh MX123A]
[zdjęcie procesora audio-wideo McIntosh MX123A - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl