Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENSEN - odtwarzacz CD B-400XS (11.04.2002)

B-400XS to drugi odtwarzacz CD duńskiej firmy Densen. Jego charakterystyczną cechą jest zastosowanie technologii pod nazwą Plus Bit.

W urządzeniu wykorzystano transport Sony ze szklanym układem optycznym. Cała logika sterująca, sterowanie serwo, sterowanie silnikiem i czytnikiem lasera to własne rozwiązania Densena. Główny komputer jest zaprojektowany wraz z Sony, ale inaczej niż to jest zazwyczaj, Densen zastosował dwa mikrokomputery w swym odtwarzaczu. Jeden odpowiedzialny za transmisję cyfrową, drugi za pozostałe operacje jak wyświetlacz, DeMagic, zdalne sterowanie itd. Główny komputer może być unowocześniony poprzez wymianę układu na płytce lub też programowo, przy pomocy gniazda z tyłu B-400XS. Do gniazda tego można podłączyć zewnętrzny komputer.
Oprócz standardowego wyjścia cyfrowego (typu BNC) Densen ma też własną szynę do przysyłu danych. Do jej wyprowadzenia wykorzystano gniazdo D-Sub 9. Istnieje możliwość odwrócenia fazy i całowitego wyłączenia wyświetlacza. Stopień wyjściowy to 6-watowy wzmaniacz klasy A. Zastosowano też dekoder HDCD.

Najważniejsza cecha konstrukcyjna to technika Plus Bit - czyli metoda matematycznego dodawnia dodatkowych bitów do 16 bitów zawartych w sygnale CD. W BX-400XS dodawany jest jeden dodatkowy bit co daje 17 bitów. W konsekwencji konwerter CA pracuje z sygnałem 25-bitowym. Możliwe też będzie przerobienie odtwarzaczy B-400 na B-400XS.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl