Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ENLEUM - wzmacniacz AMP-23R (3.12.2021)

Enleum to nowa koreańska marka, która powstała w wyniku przekształcenia działaność prowadzonej wcześniej pod marką Bakoon. W grudniu 2021 na polski rynek ma wejść pierwszy produkt Enleum, wzmacniacz AMP-23R. Cena sugerowana wynosi 25.999 zł (dystrybucja MIP). Zestaw dodatkowych nóżek izolacyjnych poprawiających parametry akustyczne urządzenia kosztuje 2.599 zł.

AMP-23R to wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym wysokiej klasy wzmacniaczem słuchawkowym. Wyjście słuchwkowe ma postać gniazda jack 1/4 cala. Do dyspozycji są dwa tradycyjne wejścia RCA o impedancji 10kΩ sterowane napięciowo. AMP-23R umożliwia także zastosowanie połączenia ze źródłem w trybie transmisji prądowej za pomocą złącz ENLINK, co zapewnia jeszcze lepszą wierność sygnału.

AMP-23R w dużej mierze wykorzystuje inspiracje z modelu Bakoon AMP-13R, przy czym ulepszono wiele elementów. Poprawiono ogólne rozplanowanie elementów na płytce PCB, zastosowano kompletnie nową, opracowaną od podstaw obudowę, która jest jednocześnie ekranem elektromagnetycznym i radiatorem.

Dla AMP-23R stworzono układ o nazwie Ensence Circuit. Jest to unikalna konstrukcja stopni wzmacniających, skonstruowana w całości z dyskretnych tranzystorów. Układ pracuje bez sprzężenia zwrotnego, ale pomimo tego ma wysokiej klasy parametry mierzalne, jest szybki i posiada szerokie pasmo przenoszenia. Moduł z układem Ensence znajduje się tuż przy gniazdach wejściowych, aby zapewnić jak najbardziej optymalną transmisję sygnału.

Obudowa AMP-23R posiada zintegrowane nóżki antywibracyjne. Metalowa powierzchnia urządzenia jest wypolerowana, aby była przyjemna w dotyku. Wszystkie funkcje są kontrolowane jednocześnie za pomocą jednego przycisku i pokrętła. Pokrętło jest w oryginalny sposób wyprofilowane. Dookoła pokrętła regulującego wzmocnienie pojawia się biały punkt informujący o aktualnym położeniu, który jednocześnie wraz ze wzrostem głośności staje się bardziej pełny.

Regulacja głośności zrealizowana jest za pomocą drabinki rezystorowej dającej 1024 możliwe poziomy głośności.

Dane techniczne Enleum AMP-23R:

[zdjęcie wzmcniacza Enleum AMP-23R]
[zdjęcie wzmcniacza Enleum AMP-23R - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl