Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - nowe modele słuchawek dokanałowych z różnych poziomów cenowych (25.11.2021)

Do sprzedaży weszły cztery nowe modele słuchawek dokanalowych marki FiiO. Poczynając od najdroższych są to FDX, FD7, FH5s oraz FD3. Dwa ostatnie modele są też oferowane w wersjach wysokiej klasy kablem, odpowiednio jako FH5s Pro i FD3 Pro. Dystrybucję prowadzi MIP.

FDX (cena 3.999 złotych) to flagowy model wykonany na 14-lecie marki i dostępny w limitowanej serii 1000 sztuk. Impedancja wynosi 50Ω, a czułość 111dB/mW. Magnezowo-aluminiowa obudowa modelu FDX jest pokryta 24-karatowym złotem i posiada 60 kryształów imitujących diament. Przetworniki dynamiczne mają membrany wykonane z czystego berylu. Materiał ten ma niską masę i dobre tłumienie drgań własnych. Wraz z modelem FDX otrzymujemy kabel, którego przewodniki składają się z kombinacji złota, miedzi i srebra. Przewód ten ma geometrię czterech splecionych żył głównych, gdzie na każdą z nich przypada po 20 nitek z każdego materiału (złoto, srebro i miedź), co daje łącznie aż 240 nitek przewodnika. Kabel ten posiada wymienne wtyczki, obsługujące gniazda 2.5, 3.5 oraz 4.4 mm - dzięki czemu można używać także połączenia symetrycznego. W zestawie jest też drewniane pudełko wraz ze skórzanym etui.

FD7 (cena 2.999 zł) też mają przetworniki dynamiczne z berylowymi membranami. Impedancja wynosi 50Ω, a czułość 111dB/mW. Magnezowo-aluminiowe obudowy wykonane są z wysoką precyzją i zawierają otwory, które wyrównują ciśnienie akustyczne, co podnosi komfort przy długich odsłuchach. W FD7 zastosowano ponadto system pryzmatów akustycznych, który niweluje powstawanie fal stojących wewnątrz obudowy słuchawek. W zestawie otrzymujemy kabel z przewodnikami z miedzi monokrystalicznej. Przewód ten posiada wymienne wtyczki kompatybilne z gniazdami 2.5, 3.5 oraz 4.4mm. Pozwala to na wykorzystanie połączenia symetrycznego. Dołączany jest też komplet akcesoriów, w tym zestaw gąbek i pianek w szerokim zakresie rozmiarów, akcesoria do czyszczenia oraz filtry dopasowujące charakterystykę do indywidualnych preferencji.

FH5s (cena 1.131 zł) to hybrydowe monitory douszne z czterema przetwornikami. Impedancja wynosi 40Ω, a czułość 106dB/mW. Dwa autorskie przetworniki dynamiczne mają membrany pokryte napylonym berylem. Za bas odpowiedzialny jest przetwornik 12mm, a za średnie tony przetwornik 6mm. Wysokie tony odtwarzają przetworniki armaturowe Knowles TWFK-30017, które umieszczone są bezpośrednio w kanale doprowadzającym dźwięk do ucha, co ma polepszać czystość wysokich tonów i ogólne poczucie realizmu przekazu. Model ten posiada na obudowach trzy miniaturowe przełączniki, za pomocą których można dostroić charakterystykę słuchawek do własnych preferencji i charakteru posiadanego źródła. Półotwarta konstrukcja daje wyrównanie ciśnienia akustycznego i poprawia komfort przy długich odsłuchach. FH5s posiada w komplecie kabel typu litz wykonany ze 120 żył miedzi monokrystalicznej. Wersja FH5s Pro (cena 1.399 złotych) posiada lepszy kabel z posrebrzanej miedzi monokrystalicznej posiadający w sumie 150 przewodników w wysokiej jakości powłoce ochronnej z importowanego z Niemiec TPU. Przewody w obu wersjach posiadają wymienne wtyczki kompatybilne z gniazdami 2.5, 3.5 i 4.4mm. Można skorzystać z połączenia symetrycznego.

FD3 (cena 499 zł) to monitory douszne z przetwornikiem dynamicznym DLC o średnicy 12mm. Impedancja wynosi 32Ω, a czułość 111dB/mW. Membrany DLC wykonane są z węgla o strukturze diamentu, co do tej pory było spotykane we flagowych konstrukcjach innych producentów. Zastosowano też specjalną, bardzo cienką cewkę drgającą. Zapewnia to niską masę całego układu drgającego. W FD3 również zastosowano system pryzmatów akustycznych, który wcześniej dostępny był jedynie we flagowym modelu FD5. Pryzmat ten eliminuje fale stojące i poprawia dyspersję fali akustycznej. Podobnie jak pozostałych nowych modelach FiiO półotwarta konstrukcja daje wyrównane ciśnienia w kanale usznym, co poprawia komfort przy długich odsłuchach. Korpus słuchawek to obrobiona na CNC bryła aluminiowo-magnezowa. Na wyposażeniu są wymienne filtry oraz kabel typu litz z miedzi monokrystalicznej ze 120 żyłami oraz odkręcanymi końcówkami, które pasują do gniazd 2.5, 3.5 oraz 4.4mm. Wersja FD3 Pro (cena 699 złotych) ma w zestawie kabel z posrebrzanej miedzi monokrystalicznej posiadający 152 przewodniki i wymienne końcówki.

[zdjęcie słuchawek FiiO FDX]
[zdjęcie słuchawek FiiO FD7]
[zdjęcie słuchawek FiiO FH5s]
[zdjęcie słuchawek FiiO FD3 Pro]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl