Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NOBLE & NOBLE - Nobilis Sonum 98, aktywne kolumny holenderskiego producenta (23.11.2021)

Na rynku pojawiły się niedawno kolumny nowej marki Noble & Noble. Pierwszy produkt to aktywne zestawy głośnikowe Nobilis Sonum 98, zaprojektowane i produkowane w Holandii. Ich sugerowana cena detaliczna wynosi 20.000 Euro za parę. Dystrybucja poza Holandią dopiero powstaje i obecnie klienci indywidualni z innych krajów mogą w sprawie zakupu kontaktować się bezpośredno z producentem.

Chociaż kształt kolumn jest prostopadłościenny producent określa je jako kolumny z siedmioma ściankami. W ten posób podkreślono znaczenie elementu konstrukcyjnego w postaci dodatkowej ścianki-nakładki, która zamyka bryłę od frontu i od góry. Spełnia ona kilka funkcji. Eliminuje ona większość zniekształceń zawieszenia głośnika niskośredniotonowego dzięki temu, że wbudowany w nią jest bezwładny pierścień (inert ring). Poza tym dodatkowa ścianka pozwoliła na odsprzęganie głośnika wysokotonowego i został w nią wbudowany głęboki falowód, który kontroluje charakterystyke kierunkową, redukuje ogólne zniekształcenia i efekty dyfrakcyjne.

Dolne rejestry odtwarza para 5-calowych głośników niskośredniotonowych Satori z membraną z egipskiego papirusu. Jeden jest widoczny, a drugi znajduje się wewnątrz skrzynki. Głośniki te pracują z systemem antywibracyjnym, który zaprojektował Rob Meijst, odpowiedzialny za inżynieryją stronę projektu. Magnesy obu głośników są połączone aluminiową rurą, która jest jeszcze dodatkowo wypełniona materiałem tłumiącym, a same głośniki są podłączone z odwrotną polaryzacją. Wysokie tony odtwarza 29-milimetrowy głośnik Satori. Jest to przetwornik pierścieniowy z tekstylną membraną.

Na wyposażeniu są dwa wejścia analogowe (symetryczne XLR i niesymetryczne RCA) oraz trzy wejścia cyfrowe (koncentryczne RCA, optyczne, AES XLR). Gniazdo USB nie jest przeznaczone do odbioru sygnału, a jedynie do konfiguracji zestawów przez producenta. Przy pracy ze źródłami cyfrowymi niezbędne jest połączenie cyfrowe pomiędzy lewą i prawą kolumną.

Część elektroniczna zawiera cyfrowe wzmacniacze Hypex nCore, a także układy DSP do obróbki sygnału. DSP również pochodzi od Hypexa. Zwrotnica jest zrealizowana w dziedzinie cyfrowej. Producent będzie też udostępniał bez opłat darmowe udoskonalenia wewnętrznego oprogramowania.

Standardowo kolumny są produkowane w wykończeniu na czarny mat. Na indywidualne zamówienia możliwe jest lakierowanie w innych kolorach. Wzornictwo zostało opracowane przez Rodericka Vos'a.

Wymiary WSG to 98 * 18 * 29 cm. Masa pojedynczej kolumny wynosi 22,8kg. W zestawie załączany jest pilot zdalnego sterowania.

[zdjęcie aktywnych zestawów głośnikowych Noble&Noble Nobilis Sonum 98]
[zdjęcie aktywnych zestawów głośnikowych Noble&Noble Nobilis Sonum 98 - przekrój]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl